Naga MarketsOrange Polska podtrzymał prognozę wzrostu r/r EBITDaL w 2021 r.Orange Polska podtrzymał prognozę jednocyfrowego wzrostu procentowego EBITDAaL w bieżącym roku,  podała spółka.

„Obecnie zarząd przewiduje niski do średniego jednocyfrowy wzrost procentowy EBITDAaL wobec wcześniej prognozowanego niskiego jednocyfrowego wzrostu tego wskaźnika. Skorygowana prognoza jest teraz w pełni zgodna z przedstawioną prognozą średniookresową. Realizacja celu będzie na bieżąco monitorowana przez spółkę”” – czytamy w komunikacie.Orange podał, żę zgodnie z raportem z 17 lutego 2021 roku, Grupa prognozowała w 2021 roku niski jednocyfrowy wzrost wskaźnika EBITDAaL w porównaniu do 2020 roku. W konsekwencji przeglądu strategicznego przeprowadzonego w związku z prezentacją nowej strategii .Grow, zarząd Orange Polska podniósł prognozę wzrostu EBITDAaL w 2021 r.

EBITDAaL w I połowie roku wyniósł 1 465 mln zł i wzrósł r/r o 64 mln zł, czyli o 4,6%. Marża rentowności operacyjnej (EBITDAaL do przychodów) utrzymała się na tym samym poziomie 24,9%.

„Pomimo znaczącego poziomu inwestycji w te obszary, chcemy utrzymać ekonomiczne nakłady inwestycyjne na stałym rocznym poziomie 1,7-1,9 mld zł – średnio dla całego okresu. W ten sposób wzrost przychodów przełoży się na wzrost poziomu generowanej gotówki” – czytamy także.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii komórkowej, stacjonarnej, dostępu do internetu, TV oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP). Spółka jest notowana na GPW od 1998 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 11 508 mln zł w 2020 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: usd notowania | złotówki | jsw akcje | kurs ropy naftowej | kruk akcje wykres | lotos akcje | giełda pko |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here