Naga MarketsOrange polska podpisał umowę zakupu energii ze spółką EnfitEnefit, spółka wchodząca w skład estońskiej grupy Eesti Energia, podpisała 3-letnią umowę sprzedaży energii z Orange Polska – wynika z podanego przez Enfit komunikatu prasowego. W umowie napisano, iż Enefit dostarczy 510 GWh energii rocznie, pozyskanych z rynku energii oraz ze źródeł odnawialnych, pokrywając tym samym całe zapotrzebowanie energetyczne Orange Polska.

  • Enfit dostarczy Orange Polska energię.
  • Umowę podpisano na 3 lata. Każdego roku Enfit dostarczy 510 GWh energii.
  • Orange Polska zyskuje w poniedziałek 4,2%.

Zobacz również: NG Games testuje historyczny szczyt. Akcje drożeją o 15%!

Te artykuły również Cię zainteresują
Orange pozyska “zieloną energię”

Orange Polska podpisał umowę w sprawie dostaw energii na najbliższe 3 lata. Energia elektryczna którą zakupi spółka będzie pochodzić z odnawialnych źródeł energii.

W komunikacie prasowym napisano:

“Dzięki temu rozwiązaniu Orange pozyska zieloną energię pochodzącą bezpośrednio z będących w budowie farm wiatrowych Jarocin Wschód i Krotoszyn należących do spółki wpd”. 

Eesti Energia, z którą Orange będzie współpracował w ramach umowy jest obecna poza granicami Estonii za pośrednictwem spółki zależnej Enefit, działającej w Polsce od 2016 roku. Oferta Enefit w naszym kraju jest skierowana wyłącznie do klientów biznesowych i obejmuje zakup energii, a także rozwiązania oraz usługi energetyczne.

Zobacz również: Cormay zyskuje w piątek 18%. Nowy rodzaj testów na COVID-19

Akcje Orange najwyżej od początku bieżącego roku

Podczas poniedziałkowej sesji walory Orange Polska drożeją o nieco ponad 4%. Kurs przekroczył 7,5 zł. a zatem poziom widziany na walorach spółki ostatnio w drugiej połowie lutego bieżącego roku.

Akcje Orange są na bardzo dobrej drodze, aby w pierwszej kolejności dobić do silnego oporu w okolicach 8 zł. który był szczytem z połowy stycznia bieżącego roku. Kolejnym oporem będzie pułap 9 zł. który okazał się nie do utrzymania, a nieudane próby ataków na wyższe poziomy cenowe miały miejsce w 2014 i 2015 roku.

Notowania Orange z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here