Naga MarketsOrange Polska planuje wybudowanie 40 prywatnych sieci 5G do 2024 r.Orange Polska planuje wybudowanie 40 prywatnych sieci opartych o technologię 5G do 2024 r., poinformowała  wiceprezes zarządu ds. rynku biznesowego Bożena Leśniewska.

“Już dziś możemy się pochwalić wdrożeniami pierwszych mobilnych sieci działających w oparciu o technologie 5G. Do końca 2024 r. chcielibyśmy utworzyć wspólnie z naszymi klientami 40 takich sieci” – powiedział Leśniewska podczas prezentacji strategii .Grow Orange Polska na lata 2021-2024.Dodała, że fabryki są pierwszą główną kategorią klientów, którzy mogą być zainteresowani własnymi wewnętrznymi sieciami opartymi o 5G.

“Miele jest klientem, które od razu był zainteresowany i chciał wspólnie z nami zrobić takie przedsięwzięcie. Prowadzimy rozmowy z kolejnymi klientami, fabrykami, ale również interesują nas lotniska, czy centra logistyczne, transportowe – to w te obszary chcielibyśmy inwestować. Zawsze jest to bardzo bliska współpraca z klientami” – dodała Leśniewska.

Orange Polska liczy na ewentualne akwizycję w obszarze B2B i ICT

Orange Polska liczy, że pojawią się możliwości do przejęć podmiotów z takich obszarów, jak B2B i ICT, w których spółka planuje się wzmocnić, poinformował prezes Julien Ducarroz.

“Z definicji, przynajmniej, gdy mówimy o kwestiach finansowych, nasze ambicje i wytyczne wykluczają wszelkie ruchy nieorganiczne, a więc fuzje i przejęcia jako jeden z nich. Wciąż jednak, zgodnie ze strategią i wizją, wierzymy, że pojawią się możliwości w obszarze B2B, ICT, o którym wspomnieliśmy: big data, AI, analityka danych i z pewnością wokół cyberbezpieczeństwa, gdzie planujemy wzmocnić się, jeśli pojawią się dobre możliwości w perspektywie krótko- i średnioterminowej. Tak więc są to główne obszary, które przewidujemy na dziś i jak zawsze, jeśli pojawi się okazja, który ma sens, w którymkolwiek z naszych biznesów, będziemy się jej przyglądać” – powiedział prezes Ducarroz podczas wideokonferencji.

Pod koniec ubiegłego roku Orange Polska poinformowała, że jej spółka zależna BlueSoft zawarła umowę, na podstawie której przejmie 100% udziałów w spółce Craftware w celu wzmocnienia swojej działalności na rynku klientów biznesowych poprzez ekspozycję na szybko rozwijający się rynek rozwiązań CRM. Orange Polska poinformował wtedy, że ogłoszona transakcja jest kolejnym krokiem w realizacji strategii na rynku biznesowym, która koncentruje się na poszerzaniu kompetencji o usługi ICT z dużą wartością dodaną w celu zaspokojenia rosnącego popytu ze strony klientów w obszarach transformacji cyfrowej.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii komórkowej, stacjonarnej, dostępu do internetu, TV oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP). Spółka jest notowana na GPW od 1998 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 11 508 mln zł w 2020 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here