Naga MarketsLogo Orange PolskaOrange Polska prowadzi rozmowy z inwestorami finansowymi w celu utworzenia spółki światłowodowej (FiberCo) i liczy, że powstanie ona w 2021 r., poinformował  prezes Jean-Francois Fallacher.

Orange planuje utworzenie spółki światłowodowej

“Chcemy kontynuować rozbudowę światłowodu w Polsce tak jak do tej pory. Jest jeszcze potencjał na polskim rynku i wiele gospodarstw domowych do podłączenia. Będziemy szukać partnera finansowego do tego, aby rozłożyć ciężar finansowy czyli podzielić się kosztami przy budowie światłowodu” – powiedział Fallacher podczas wideokonferencji.

“W tej chwili rozglądamy się za inwestorem finansowym, a nie branżowym. Inwestorzy finansowi są zainteresowani wspólną inwestycją, ale za wcześnie jest na podanie harmonogramu dotyczącego powołania takiej spółki. W kolejnych kwartałach chcemy nad tym intensywnie pracować i może w 2021 mieć już tę spółkę” – dodał prezes.

Według niego, ze względu na odwołaną aukcje dotyczącą rezerwacji częstotliwości 5G przesunięciu ulegną także nakłady inwestycyjne przewidziane na ten cel.

“Nadal oczekujemy na odpowiedni krok ze strony nowego regulatora, który będzie mianowany i liczymy, że aukcja zostanie szybko przeprowadzona” – dodał Fallaher.

Dodał,  że wśród dostawców infrastruktury pod 5G obecnie rozważanych jest 5 dostawców: ZTE, Huawei, Ericsson, Nokia i Samsung.

Te artykuły również Cię zainteresują

“Samsung nie jest jeszcze w Polsce znany jako dostawca 5G. Gdyby dostawcy z Chin zostali wyłączeni, choć należy podkreślić, że taka decyzja nie została w Polsce podjęta, to konkurencja będzie mniejsza i ceny tej infrastruktury mogą wzrosnąć” – powiedział prezes.

Członek zarządu ds. finansów w Orange Jacek Kunicki dodał, że wartość tegorocznych nakładów inwestycyjnych tzw. eCapex jest zgodny z wcześniejszą zapowiedzią i mieści się pomiędzy 1,7 mld zł a 1,9 mld zł. W 2019 r. nakłady inwestycyjne wyniosły 2 140 mln zł (według MSSF16) wobec 2 114 mln zł rok wcześniej (według MSSF16).

“W całym roku nie spodziewamy się wyższych przychodów ze względu na oczekiwane niższe obroty w poszczególnych segmentach. Wpływ na to będzie mieć przede wszystkim dalszy rozwój epidemii i m.in. ograniczenia inwestycji ze strony firm” – powiedział Kunicki.

Dodał, że spółka zawiązała dodatkowe rezerwy dotyczące złych długów uwzględniające przede wszystkim przyszłe ryzyka i pogorszenie się sytuacji klientów.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii komórkowej, stacjonarnej, dostępu do internetu, TV oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP). Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here