Naga MarketsLogo Orange PolskaOrange Polska oczekuje spowolnienia inwestycji w światłowód w następnych okresach ze względu na trwającą pandemię, poinformował prezes spółki Jean-François Fallacher.

Pandemia zwolni tempo inwestycji

Nasz światłowód obejmuje już 4,4 mln gospodarstw domowych w 147 miastach. W I kw. mieliśmy 44 tys. przyłączeń (wzrost o 41% r/r) i był to drugi najlepszy wynik kwartalny w historii, więc ten efekt pandemii w I kw. jeszcze nie był widoczny – powiedział Fallacher podczas telekonferencji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeżeli chodzi o inwestycje w światłowód, to w I kw. pandemia nie miała na nie wpływu, ale oczekujemy spowolnienia inwestycji, gdyż one wymagają otrzymania szeregu pozwoleń, które wydawane są na papierze – dodał prezes.

W jego opinii, sytuacja związana z pandemią pokazała, że ten produkt jest istotny, gdyż jest on nie tylko bezpieczny, ale także klienci otrzymują stabilny dostęp do internetu.

W I kw. 2020 r. nakłady inwestycyjne Orange Polska wyniosły 343 mln zł (według MSSF16) wobec 451 mln zł rok wcześniej (według MSSF16).

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii komórkowej, stacjonarnej, dostępu do internetu, TV oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP). Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here