Naga MarketsOrange opuszcza dołem kanał spadkowy. Kurs niebawem przy 6,15 zł?Kurs akcji spółki Orange Polska, jednego z największych na krajowym rynku operatorów telekomunikacyjnych, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,69%. Akcje taniały o 0,11 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 6,23 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,38 % indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach względem ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 6,38 zł. W sumie od dołka wyznaczonego w połowie marca, kurs wzrósł o ponad 65%.

W kanale spadkowym

Notowania spółki poruszają się od końca lipca w kalane spadkowym. W ostatnich dniach przecena na akcjach telekomu przyspieszyła. Wiąże się to jedna ze słabym sentymentem na szerokim rynku. Na wykresie dochodzi do wybicia dołem z kanału, co w obliczu słabości rynku, każe szykować się na test wsparcia w rejonie 6,15 zł.

orange 28.10.2020
Notowania Orange 28.10.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Kwalifikowany podpis elektroniczny

Orange Polska pilotażowo wdrożył w procesach kadrowych kwalifikowany podpis elektroniczny mSzafir, dostarczany przez KIR. Pracownicy operatora będą mogli całkowicie zdalnie załatwiać sprawy z działem HR, bez skanowania czy drukowania dokumentów, podał KIR. W ramach pilotażowego projektu prowadzonego wspólnie z KIR, Orange Polska dostarczył swoim pracownikom jednorazowe certyfikaty do mobilnego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego mSzafir.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podpis złożony przy pomocy mSzafir ma moc prawną równoważną podpisowi własnoręcznemu. Certyfikaty są generowane w pełni online z wykorzystaniem potwierdzenia tożsamości użytkowników w bankowości elektronicznej, podano. “Usługę mSzafir wprowadziliśmy pilotażowo z końcem września. W ramach tego projektu kupiliśmy kilka tysięcy kodów uprawniających do bezpłatnego skorzystania z kwalifikowanych podpisów elektronicznych przez naszych pracowników w sprawach kadrowych.

Orange Polska systematycznie wprowadza kolejne elementy ułatwiające pracownikom codzienne funkcjonowanie i kontakt z pracodawcą w warunkach powszechnej pracy zdalnej. Realizowany z KIR pilotaż jest częścią tych działań” – powiedział rzecznik Orange Wojciech Jabczyński, cytowany w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here