Naga MarketsPrzyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Orange Polska jest wiodącym dostawcą usług telekomunikacyjnych w Polsce.

Spółka zyskała podczas czwartkowej sesji 6,5% przy obrotach, które okazały się najwyższe od niemal roku. Prawdopodobnie była to reakcja na dane dotyczące liczby klientów sieci światłowodowej, która przekroczyła barierę 100 tysięcy klientów. Co do samej techniki, należy stwierdzić, że cena oscyluje blisko historycznych dołków, jednak od połowy ubiegłego roku cena nie notuje już nowych dołków. Ostatni okres to ruch boczny, wydaje się więc, że tak silne odbicie może dać początek ruchowi w górę do okolic 6 zł. Ostatnio o spółce pisałem 8 grudnia.

Handluj akcjami 29 polskich spółek poprzez kontrakty CFD – sprawdź aktualną ofertę BossaFX.

Grupa Hotelowa Orbis jest największą siecią hoteli w Polsce i Europie Wschodniej.

Wczorajsza sesja okazała się udaną dla posiadaczy akcji Orbis. Spółka zyskała 5,4% aczkolwiek przy dość niskich obrotach. Firma wchodzi na nowy rynek, otwierając pierwszy hotel w Bośni i Hercegowinie. Ekspansja na nowe rynki to oczywiście pozytywna informacja. Patrząc na wykres widzimy trend wzrostowy i dość dużą korektę, jaka pojawiła się po teście historycznego maksimum notowań czyli szczytu z 2007 roku. Po okresie spadków kurs odbił przy linii trendu i obecnie zdaje się powracać na poziom ostatniego szczytu. Wyjście ponad 75 zł powinno oznaczać kolejną próbę odnotowania nowego historycznego szczytu. Poprzednia analiza została opublikowana 30 listopada.

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEUR/USD – trend spadkowy H1, opcja PUT
Następny artykułPoranny przegląd rynkowy – AUD zyskuje dzięki kwartalnemu raportowi RBA
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here