Naga MarketsWykres akcji ORANGE po dynamicznej korekcie zakończonej w okolicach kwietnia 2013 roku, pnie się nieustannie w górę.

Wykres akcji OPL po konsolidacji, która miała miejsce na początku bieżącego roku, sforsował mocną barierę podażową na poziomie 10 zł i rośnie nadal. Pojawia się pytanie, czy to odpowiedni moment do zakupu akcji. Z punktu widzenia PA, droga do kolejnego poziomu oporu, który wypada w okolicach szczytu czyli 15 zł jest otwarta. Analizując jednak wykres pod kątem teorii fal, istnieje prawdopodobieństwo głębszej korekty, która może być wykorzystana do zakupów po lepszej cenie.

orange tyg 15.09.2014

O

Obserwując wykres dzienny, wzrost od kwietnia 2013 roku możemy oznaczyć jako ruch pięciofalowy. Dodatkowo fala trzecia została potwierdzona wzrostem wolumenu. W chwili obecnej, prawdopodobnie tworzy się fala piąta. Jej wewnętrzna struktura, oraz zasięg wyznaczony na podstawie długości fali pierwszej, sugerują zbliżający się koniec tworzenia całej fali impulsu w ramach fali pierwszej wyższego rzędu. Po jego zakończeniu powinna powstać korekta przynajmniej do poziomu fali czwartej, czyli poziomu 8-9 zł lub okolic poziomu fali pierwszej. Własnie na tych poziomach, które dodatkowo wzmocnione są przez strefy wsparcia, rozważałbym zakup akcji ORANGE. Minimalny zasięg dla kolejnego ruchu wzrostowego w ramach fali trzeciej lub fali C wyższego rzędu to okolice 16 zł.

orange dzienny 15.09.2014

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here