Naga MarketsPrzyłącz się do rozmów o spółkach z GPW na naszym forum. W dzisiejszym cyklu “Gorących spółek dnia” należy zwrócić uwagę na dwie spółki:

Orange jest największym polskim operatorem telekomunikacyjnym.

Te artykuły również Cię zainteresują
orange

Wejdź na stronę brokera HFT i sprawdź jak łatwo dokonywać tzw. “krótkiej sprzedaży” na akcjach spółek z GPW.

Negatywną gwiazdą wtorkowej sesji była spółka Orange, która traciła niemal 8% przy wysokich obrotach. Pod względem technicznym takie spadki nie powinny dziwić, gdyż od dłuższego czasu mamy tutaj trend spadkowy, a po kilkutygodniowej korekcie cena testowała linię trendu. Powodem mocnej przeceny były jednak bardzo słabe wyniki, które spółka opublikowała po zamknięciu sesji poniedziałkowej. Strata netto w czwartym kwartale wyniosła 153 miliony zł. Stąd gwałtowne spadki już od samego startu wczorajszej sesji. Obecnie cena testuje minima trendu, wydaje się jednak, że ich przełamanie jest niemal pewne. Kurs powinien zmierzać w kierunku ostatniego dołka czyli 5,24 zł, a to jest już historyczna strefa wsparcia sięgająca do absolutnego minimum przy 4,85 zł.

Arteria działa na rynku usług outsourcing’u i wsparcia sprzedaży. Koncentruje się na segmencie outsourcing’u sprzedaży, w szczególności w branżach: finansowej (banki, ubezpieczenia), wydawniczej, telekomunikacyjnej oraz IT.

arteria

Z kolei bardzo pozytywnie na tle rynku wyróżniała się spółka Arteria, która zyskała ponad 7% przy bardzo wysokich obrotach. Był to efekt obronienia poziom wsparcia jakie wyznaczał poprzedni dołek. Tak efektowny popis siły popytu może oznaczać rozbudowanie odbicia. Szacowana przestrzeń do wzrostów nie jest jednak zbyt wielka ze względu na trend spadkowy. Wydaje się jednak, że 16 zł czyli linia trendu spadkowego to cel jak najbardziej realny do osiągnięcia.

Mamy dla Ciebie bezpłatny eBook – Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs złoty | dax index | dax indeks | akcje pgnig – najnowsze wiadomości | wartosc dolara | bitcoin informacje |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here