Naga MarketsOrange odrabia straty. Oczekiwanie na sprzedaż światłowodów podtrzymuje dobry sentyment Kurs akcji spółki Orange Polska, jednego z największych na krajowym rynku operatorów telekomunikacyjnych, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,34%. Akcje taniały o 0,02 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 7,20 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,39 % indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach względem ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 7,28. W sumie od dołka wyznaczonego w połowie marca, kurs wzrósł o ponad 65%.

  • Telekomy nadal w dobrej formie
  • Orange powoli odrabia straty po gwałtownej korekcie

Odrabianie strat po korekcie

Notowania spółki zaczynają w ostatnich dniach wracać do wcześniejszych wzrostów. Załamanie z ubiegłego tygodnia wywołało gwałtowną korektę, jednak szerszy trend pozostał wzrostowy. Popyt na akcjach może utrzymywać się za sprawą wcześniejszej informacji, że spółka szuka chętnego na sprzedaż części swoich światłowodów. Zapewne informacja potwierdzająca sprzedaż korzystnie wpłynie na notowania. Na razie cena powoli wzrasta a celem są tegoroczne maksima przy niespełna 8 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
orange 5.08.2020
Notowania Orange 5.08.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

52 mln zł zysku netto w II kw.

Orange Polska odnotował 52 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2020 r. wobec 52 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Zysk operacyjny wyniósł 109 mln zł wobec 139 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2 828 mln zł w II kw. 2020 r. wobec 2 759 mln zł rok wcześniej.

W I-II kw. 2020 r. spółka miała 14 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 47 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 5 632 mln zł w porównaniu z 5 537 mln zł rok wcześniej. Na ewolucję przychodów wpłynął także w bardzo istotnym stopniu silny wzrost w usługach IT i integracji (częściowo przez kontrybucję spółki BlueSoft przejętej w 2019 roku), podano także.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here