Naga MarketsOrange odnotowało spadek po czwartkowej sesji na GPWPo środowej wyprzedaży na krajowym rynku akcji, czwartek przyniósł mocne odbicie nastrojów. Powyższe, było przede wszystkim konsekwencją zachowania największych spółek i indeksu WIG20, który zanotował ponad 100 punktów zmienności.

Orange spadło o 1,7 procent, CD Projekt kradnie show

Po słabych, pierwszych godzinach handlu, przełom nastąpił po wejściu kapitału amerykańskiego, który wywindował notowania indeksu w okolicę prawie 1990 punktów. Mocnym impulsem pozytywnym było przede wszystkim zachowanie akcji CD-Projekt, które zyskały prawie 16%, przy obrotach powyżej 2 mld zł. Powyższe mogło być konsekwencją min. zjawiska short squeeze napędzanego dyskusjami inwestorów detalicznych na forach społecznych oraz tweet’a Elona Muska, który pochwalił grę Cyberpunk 2077. Mocne odbicie charakteryzowało również walory KGHM, które zyskały prawie 6% po kilku nieudanych sesjach. Jedną z najsłabszych spółek było Orange, które spadło o 1,7 proc. Relatywnie gorzej radziły sobie tym razem mniejsze i średnie spółki skupione w ramach indeksów sWIG80 i mWIG40, które zyskały odpowiednio 0,82% i 0,84%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Sesja w Stanach Zjednoczonych również zakończyła się w mocno pozytywnych nastrojach po środowej, największej wyprzedaży od trzech miesięcy. Zyskiwały zarówno spółki technologiczne, jak i przedstawiciele tradycyjnych sektorów takich jak finanse, czy przemysł. Sytuację wspierały min. dane z rynku pracy – liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA wyniosła 847 tys., przy oczekiwaniach na poziomie 875 tys. osób. W dalszym ciągu za oceanem trwa sezon wynikowy. Zysk na akcję Tesli w ostatnim kwartale 2020 roku wyniósł 80 centów wobec zakładanego przez rynek zysku w wysokości 1,03 USD na akcję, co wpłynęło na spadek w wysokości 5,5%. Z kolei EPS Facebook-a wyniósł w czwartym kwartale 3,88 USD, przy oczekiwaniach rynku na poziomie 3,22 USD na akcję.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Od rana obserwujemy realizację wczorajszych zysków przez inwestorów obecnych na rynkach akcji. Nikkei225 zanotował prawie 2% straty, a kontrakty terminowe na DAX30 i S&P500 są kwotowane z prawie 1% stratą. W takim otoczeniu spodziewamy się słabego otwarcia handlu w Warszawie. Dla WIG20 kluczowe wydaje się w dniu dzisiejszym utrzymanie powyżej strefy 1900 punktów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: analizy gieldowe | kurs akcji pkn orlen | rekomendacje giełdowe | notowania pkn orlen | akcje lotosu |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here