Naga MarketsOrange odbił od poziomu poprzedniego dołka. Celem 6,65 zł Kurs akcji spółki Orange Polska, jednego z największych na krajowym rynku operatorów telekomunikacyjnych, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,08%. Akcje drożały o 0,01 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 6,39 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,57 % indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy niskich obrotach, porównywalnych do ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 6,35. W sumie od dołka wyznaczonego w połowie marca, kurs wzrósł o ponad 55%.

  • Orange wypłaci rekompensaty pracownikom z powodu pandemii
  • Kurs nadal w konsolidacji

Odbicie od wsparcia

Spoglądając na wykres dzienny spółki, widać że mamy do czynienia z fazą konsolidacji między 6,10 zł a 6,65 zł. Kilka ni temu kurs odbił od poziomu wsparcia opartego o poprzedni dołek. Wszystko może wskazywać na ruch w kierunku wspomnianego oporu, mimo że sytuacja na zewnętrznych rynkach akcyjnych uległa ostatnio pogorszeniu. Jeżeli jednak popytowi udałoby się wybić górą to kolejnym celem będzie linia łącząca wcześniejsze szczyty. Na razie jednak obserwujemy zbyt niską dynamikę obicia aby można było z dużym prawdopodobieństwem prognozować taki ruch.

orange 30.06.2020
Notowania Orange 30.06.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zmiany w umowie społecznej

Zarząd Orange Polska podpisał ze związkami zawodowymi zmiany dotyczące umowy społecznej na lata 2020-2021 w celu częściowego zrekompensowania negatywnego wpływu pandemii COVID-19 na swoje cele biznesowe. Warunki dotyczące wysokości odpraw oraz dodatkowych odszkodowań dla odchodzących pracowników określone w umowie społecznej nie zmieniły się.

Nie uległ również zmianie poziom możliwych podwyżek wynagrodzeń zasadniczych w roku 2021 oraz limit odejść określony w umowie społecznej łącznie na lata 2020-2021, podano także. Według spółki, zmiany w umowie społecznej wpisują się w podejmowanie szeregu działań przez spółkę w celu częściowego zrekompensowanie negatywnego wpływu pandemii COVID-19 na realizację celów biznesowych Orange Polska.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here