Naga MarketsOrange nadal traci. Na wykresie test poprzedniego dołka Kurs akcji spółki Orange Polska, jednego z największych na krajowym rynku operatorów telekomunikacyjnych, rósł podczas wczorajszej sesji o około 1,22%. Akcje drożały o 0,07 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 6,27 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,51 % indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, porównywalnych do ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 6,24. W sumie od końca kwietnia spółka traci już niemal 20%.

  • Orange oczekuje na szybkie przyznanie częstotliwości 5G
  • Kurs testuje poprzedni dołek

Test poprzedniego dołka

Spoglądając na wykres dzienny spółki, widać że cena w ostatnim czasie oddaje sporo z wypracowanego od połowy marca odbicia. Obecnie kurs zaczyna testować poziom poprzedniego dołka, a jego przełamanie może oznaczać ryzyko zejścia nawet w okolice 5,65 zł. Z drugiej strony, pozytywnym sygnałem byłoby wybicie linii bessy, do czego także niewiele brakuje.

Najwięcej zależy od globalnego sentymentu na rynkach akcyjnych. Ten ostatnio się pogorszył, trzeba jednak pamiętać, że w lipcu może zostać wprowadzony w życie europejski fundusz odbudowy. Jeżeli tak się stanie, powinno to poprawić sentyment na europejskich parkietach, co otworzy szansę na odbicie na Orange.

orange 26.05.2020
Notowania Orange 26.06.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Spółka liczy na szybkie przyznanie częstotliwości 5G

Orange Polska ma nadzieję na jak najszybsze przeprowadzenie procesu przydziału docelowych częstotliwości dla 5G w niebudzących wątpliwości warunkach prawnych, poinformował ISBtech członek zarządu operatora ds. strategii Witold Drożdż. W przyszłości pasmo wykorzystane teraz dla #hello5G będzie częścią wielozakresowej sieci 5G, pomagając m.in. poprawić zasięg wewnątrz budynków. “Wraz z uruchomieniem #hello5G zaoferujemy smartfony, które pozwolą klientom od razu z niej skorzystać. To jednak zaledwie pierwszy krok na naszej drodze do 5G.

W przyszłości pasmo wykorzystane teraz dla #hello5G będzie częścią wielozakresowej sieci 5G, pomagając m.in. poprawić zasięg wewnątrz budynków. Liczymy na umożliwienie prac nad kolejnymi etapami 5G, dlatego intensywnie przygotowujemy się do uruchomienia sieci w pasmach wskazanych do tego na poziomie Unii Europejskiej, testując dostępne na rynku rozwiązania” – dodano w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here