Naga MarketsLogo Orange PolskaKurs akcji spółki Orange Polska, jednego z największych na krajowym rynku operatorów telekomunikacyjnych, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,96%. Akcje drożały o 0,07 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 7,53 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj o 0,08% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach, porównywalnych do ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 7,39 zł. W sumie od połowy stycznia, korekta sięgnęła około 15%.


Kluczowe wsparcie przy 6,70 zł

Notowania spółki podlegały niedawno większym wahaniom z powodu publikacji wyników za ostatni kwartał ubiegłego roku. Przy podwyższonych obrotach cena spadła w rejon wsparcia przy 6,70 zł, a następnie doszło do odbicia w górę. Wydaje się więc, że ten poziom może być kluczowy. Jeżeli zwyżka nie będzie miała kontynuacji i cena znowu zawróci, to przełamanie wsparcia powinno oznaczać bardziej rozbudowaną korektę. Podobnie były z poprzednią falą wzrostową z ubiegłego roku, kiedy po bardzo mocnej zwyżce, korekta trwała około 3 miesięcy. Jeżeli więc wsparcie upadnie, cena może kierować się na linię trendu czyli w okolice 6,20 zł.

orange 20.02.2020
Notowania Orange 20.02.2020

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Chiński wirus dosięga także Orange

Przed kilkoma dniami spółka uspokajała, że epidemia koronawirusa w Chinach wpływa na opóźnienia dostaw telefonów do Orange Polska, ale w krótkim terminie firma nie spodziewa się z tego tytułu problemów. “Widzimy już wpływ koronawirusa na dostawy bieżące od dostawców, których nie chciałbym wymieniać. Okazuje się, że w regionie Wuhan zlokalizowanych jest wiele fabryk komponentów wykorzystywanych przy produkcji telefonów komórkowych. Bieżące dostawy będą opóźnione lub opóźnione i w mniejszych ilościach” – powiedział wiceprezes spółki. Dodając, że nie będzie to miało wpływu na rentowność.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here