Naga MarketsOrange na lokalnym wsparciu. Czy dojdzie do odbicia? Kurs akcji spółki Orange Polska, jednego z największych na krajowym rynku operatorów telekomunikacyjnych, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,42%. Akcje taniały o 0,09 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 6,58 zł. Jest to przeciętny wynik na tle zyskującego wczoraj 0,52% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach względem ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 6,59 zł. W sumie od końca kwietnia akcje spadają o około 15%.

Równowaga przy wsparciu

Notowania spółki cały czas utrzymują się tuż przy lokalnym wsparciu 6,60 zł. Brak odbicia nawet przy lepszych nastrojach na szerokim rynku, rodzi obawy o możliwe przełamanie tego poziomu. Jeżeli tak się stanie, kurs powinien dotrzeć na główne wsparcie, współtworzące trend boczny. Mowa o okolicach 6 zł. Z drugiej strony, historia pokazuje, że spadek ceny o około 15% przeważnie wiązał się z przynajmniej chwilowym odbiciem.

Te artykuły również Cię zainteresują
kurs orange 27.05.2021 cena akcji
Notowania Orange 27.05.2021

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Coraz więcej OZE

Orange Polska będzie przechodzić na odnawialne źródła energii (OZE) w swojej strukturze zużycia energii, za pomocą tzw. PPA, czyli długoterminowych kontraktów zakupowych, zawieranych bezpośrednio z producentami energii odnawialnej, poinformował ISBtech prezes Julien Ducarroz. “Przygotowywany plan strategiczny Orange Polska w pełni uwzględnia pod kątem finansowym cele klimatyczne firmy na 2025 rok, czyli redukcję własnych bezpośrednich i pośrednich emisji CO2, tzw. zakresy 1 i 2 protokołu GHG o 65% w porównaniu do 2015 roku oraz dojście w 2040 do neutralności klimatycznej netto w zakresach 1, 2 i 3, co oznacza, że dotyczy to również emisji w łańcuchu wartości.

Naszym priorytetem są działania dotyczące energii elektrycznej, odpowiadającej za większość emisji CO2 Orange Polska. Dlatego będziemy przechodzić na odnawialne źródła energii w naszej strukturze zużycia, za pomocą tzw. PPA, czyli długoterminowych kontraktów zakupowych, zawieranych bezpośrednio z producentami energii odnawialnej” – powiedział ISBtech Ducarroz.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mbank notowania | mercator medical akcję | kurs lotos | enea notowania | akcje ten square games | sp 500 | eur usd wykres |

 Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here