Naga MarketsCzwartkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) już za nami. Okazuje się, że wskutek kryzysu gospodarczego, spowodowanego wybuchem pandemii koronawirusa, sentyment na giełdzie pozostaje dość negatywny. Mimo, że indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie wzrósł dziś o 0,24%, to aż 16 spółek tworzących ten indeks zakończyło sesję pod kreską.

  • 4 z 20 spółek z WIG20 zyskiwało w czwartek na wartości
  • 16 z 20 spółek z WIG20 traciło w czwartek na wartości

Orange liderem wzrostów

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 zaledwie 4 zyskiwały dziś na wartości a aż 16 odnotowały spadki. Niekwestionowanym liderem wzrostów okazała się spółka Orange, której akcje podrożały w trakcie czwartkowego handlu aż o 9,67 proc. Czwartkową sesję do udanych zaliczyć mogą także posiadacze akcji PKN Orlen, Cyfrowego Polsatu oraz CD Projektu.

Po czerwonej stronie tego zestawienia, na szczególną uwagę zasługują natomiast notowania JSW, Lotosu i mBanku, które osunęły się odpowiednio o 2,01 proc., 2,93 proc. oraz 3,14 proc.

Źródło: Stooq

Akcje Orange najdroższe od kwietnia br.

Spoglądając na notowania Orange zauważymy, że wskutek dzisiejszej aprecjacji, cena akcji spółki przekroczyła barierę 7 zł i znalazła się na najwyższym poziomie od 28 kwietnia br. oraz jednym z najwyższych od drugiej połowy lutego br.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKursy euro, franka i funta największymi wygranymi sesji! EUR najsilniejszą walutą G8
Następny artykułKurs funta (GBP/PLN) 0,2 proc. w górę, dolar stabilnie do złotego, euro i frank zyskują 16 lipca
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here