Naga MarketsCzwartkowa sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) już za nami. Okazuje się, że wskutek kryzysu gospodarczego, spowodowanego wybuchem pandemii koronawirusa, sentyment na giełdzie pozostaje dość negatywny. Mimo, że indeks WIG20, w skład którego wchodzi 20 największych spółek akcyjnych notowanych na warszawskim parkiecie wzrósł dziś o 0,24%, to aż 16 spółek tworzących ten indeks zakończyło sesję pod kreską.

  • 4 z 20 spółek z WIG20 zyskiwało w czwartek na wartości
  • 16 z 20 spółek z WIG20 traciło w czwartek na wartości

Orange liderem wzrostów

Spośród 20 spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 zaledwie 4 zyskiwały dziś na wartości a aż 16 odnotowały spadki. Niekwestionowanym liderem wzrostów okazała się spółka Orange, której akcje podrożały w trakcie czwartkowego handlu aż o 9,67 proc. Czwartkową sesję do udanych zaliczyć mogą także posiadacze akcji PKN Orlen, Cyfrowego Polsatu oraz CD Projektu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Po czerwonej stronie tego zestawienia, na szczególną uwagę zasługują natomiast notowania JSW, Lotosu i mBanku, które osunęły się odpowiednio o 2,01 proc., 2,93 proc. oraz 3,14 proc.

Źródło: Stooq

Akcje Orange najdroższe od kwietnia br.

Spoglądając na notowania Orange zauważymy, że wskutek dzisiejszej aprecjacji, cena akcji spółki przekroczyła barierę 7 zł i znalazła się na najwyższym poziomie od 28 kwietnia br. oraz jednym z najwyższych od drugiej połowy lutego br.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKursy euro, franka i funta największymi wygranymi sesji! EUR najsilniejszą walutą G8
Następny artykułKurs funta (GBP/PLN) 0,2 proc. w górę, dolar stabilnie do złotego, euro i frank zyskują 16 lipca
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here