Naga MarketsSłabe nastoje w Europie, dobre w USA Wczorajsza sesja na GPW, pomimo dobrego początku, zakończyła się spadkami indeksów. WIG20 spadł -0,4%, WIG -0,5%, mWIG40 -1,3%, a sWIG80 -0,5%. Wśród blue-chipów pozytywnie wyróżniał się przede wszystkim CD Projekt, który zakończył sesję ponad 10% wzrostem, czemu sprzyjać mogły informacje o wydaniu zestawu poprawek do Cyberpunka.

Na plusie sesję zakończyły jeszcze tylko Orange (1,5%), KGHM (1,1%) i PGE (0,6%). Spadkom przewodziły z kolei PKN Orlen (-3,0%), Dino (-3,0%) i Allegro (-2,8%). Na nastroje na GPW nie miały większego wpływu lepsze od oczekiwań publikowane dane o produkcji przemysłowej w Polsce w grudniu (11,2% r/r wobec oczekiwań 8,7% r/r). Na innych rynkach europejskich nastroje były jeszcze słabsze. DAX spadł -1,7%, CAC -1,6%, a FTSE -0,8%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pozytywnie z kolei zakończyła się sesja w USA, gdzie S&P zyskał 0,4%, a Nasdaq 0,7%. Dziś brak publikacji istotnych danych. Kluczowy wydarzeniem tego tygodnia wydaje się kończące się w środę posiedzenie FOMC. Z rana NIKKEI traci -1,0%, a kontrakty terminowe na S&P są na -0,6% minusie.

Inwestorzy z reddita pokonują znany fundusz Melvin Capital, który miał krótkie pozycje
na akcjach Gamestop. Akcje w nieco ponad tydzień wzrosły 8x, a fundusz został
dokapitalizowany kwota 2,75 mld USD. Melvin Capital znany jest na GPW, bo jeszcze
na 30.12.2020 posiadał 1,12% w krótkich pozycjach na… CD Projekt.

Michał Fidelus, BDMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here