Naga MarketsOrange jedną z niewielu wzrostowych spółek w WIG20Wczorajsza sesja w ujęciu globalnym nie była udana dla inwestorów, bowiem zdecydowana większość indeksów zamknęła się na minusie. W Europie DAX spadł o 1,8%, a FTSE o 0,8%. Jeszcze słabiej zaprezentowały się giełdy za oceanem. DJIA stracił 2,1%, Nasdaq ok. 2,8%, a S&P500 ok. 2,6%. Nie powinno zatem dziwić zachowanie GPW.

Orange starało się ratować WIG20 przed spadkami

WIG20 obniżył się o 2,7% (najmocniej w dół ciągnęły spółki surowcowe, tj. JSW i KGHM; na plusie zamknęły się tylko CD Projekt, Orange i Dino). „Lepiej” wypadły mniejsze podmioty, bowiem mWIG40 i sWIG80 spadły „tylko” po 1,5%. Słabe nastroje widać dzisiaj także w Azji – Nikkei traci 1,6%, podobnie jak SCI. W kalendarium makro czeka nas m.in. wstępny odczyt PKB za 4Q’20 w USA oraz tamtejsza liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Inwestorzy śledzą także doniesienia dot. liczby zachorowań na COVID, decyzje w związku z restrykcjami i tempo szczepień. Rodzime blue chipy znajdują się od początku roku w korekcie (zeszliśmy prawie z poziomu 2100 pkt.), a aktualne nastroje raczej nie zwiastują zmiany sytuacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Autor: Adrian Górniak, analityk BDM

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania dolara | eur/usd | biomed giełda | ropa prognozy | mercator |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here