Naga MarketsLogo Orange PolskaCzwartkowa sesja na GPW rozpoczęła się od bardzo silnych wzrostów dwóch powiązanych branżowo spółek – Orange i Play. Orange zyskuje przed południem około 12%, natomiast Play rośnie już o 10%. Na obu spółkach obserwujemy zdecydowanie podwyższone obroty.

Szukając jednak informacji na stronach spółek nie odnajdujemy niczego nowego i zaskakującego, co mogłoby tłumaczyć tak silny i nagły wzrost notowań. To, że obie te spółki silnie rosną, część internautów wiąże z jakimiś przeciekami dotyczącymi np. technologii 5G. Nie ma jednak na to żadnego potwierdzenia. Innym tropem jest zachowanie szerokiego rynku. To wydaje się bardziej logiczne. GPW odrabia po mocnej wyprzedaży, goniąc inne parkiety. Dzisiaj bowiem główne indeksy, w tym WIG20 zyskują przed 12:00 około 1,60%. Silne wzrosty obserwujemy także na innych spółkach jak np. PKO BP. Wydaje się zatem, że jest to mocne odreagowanie całego rynku, a głównymi beneficjantami tego są Orange i Play.

Innym powodem napędzającym wzrosty, aczkolwiek nie jest to nowa kwestia, jest podwyżka taryf mobilnych. Orange przeprowadził podwyżkę w minionym miesiącu, natomiast Play niedawno ogłosił, że także to zrobi.

Spoglądając na wykres spółki Orange, widać że notowania znajdowały się na niskim poziomie po wcześniejszych spadkach. Kurs jest bardzo nisko na tle historycznym. Na razie więc zwyżka z dzisiejszej sesji tak naprawdę niewiele zmienia w szerszym układzie.

orange
źródło xStation 5

Ciekawiej jest na akcjach Play. Kurs niemal domyka lukę z końca kwietnia ubiegłego roku, co może stanowić pewien opór. Spółka wcześniej dostarczała argumentów za wzrostami w postaci poprawy wyników czy redukcji zadłużenia.

play
źródło xStation 5

Czytaj także: 35 lat gry Tetris, niemal rok od hossy na akcjach Merlina. Dziś ważny dzień dla PlayWay i CI GamesConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here