Naga Markets

Orange Energia nawiązał współpracę z Signius w zakresie podpisów elektronicznychWarszawa, 08.09.2022 (ISBnews) – Sprzedawca energii elektrycznej Orange Energia nawiązał współpracę z firmą Signius – nowym dostawcą podpisów elektronicznych, podał Signius. Firma jest właścicielem platformy do zdalnego podpisywania dokumentów, dostarczy Orange Energia swoją technologię, która umożliwia podpisywanie umów z klientami “od ręki”.

“Orange Energia potrzebował przyjaznego systemu dla klienta indywidualnego i biznesowego, bez dodatkowych wymagań. Głównym celem naszego rozwiązania jest umożliwienie w prosty i przystępny sposób podpisania umów między spółką a jej klientami w formie elektronicznej, bez dodatkowej weryfikacji tożsamości klientów oraz konieczności zakładania przez nich konta. Nasza platforma idealnie spełnia te oczekiwania, dlatego spółka zdecydowała się zmienić poprzedniego dostawcę e-podpisu i skorzystać właśnie z naszej technologii. Firma musi dysponować stabilnie i niezawodnie działającą platformą do tego typu operacji, a my jesteśmy w stanie to zapewnić. Tworzymy innowacyjne technologie napędzające transformację cyfrową, wspieramy tym samym rozwój przedsiębiorstw” – powiedział VP Sales i współzałożyciel Signius Jack Piekarski, cytowany w komunikacie.Signius oferuje kompleksową platformę do natychmiastowego podpisywania dokumentów na wszystkich urządzeniach, każdym rodzajem podpisu – zaawansowanym i kwalifikowanym. Jak wyjaśnia spółka, proste API umożliwia zintegrowanie systemu informatycznego firmy z platformą, co pozwala na zautomatyzowanie i tym samym przyspieszenie procesu elektronicznego obiegu dokumentów w przedsiębiorstwie. Dostępne są różne modele wdrożenia rozwiązania: od wersji online, przez wersję hybrydową po wdrożenie lokalne (on-premise).

“W procesie zawierania umów na odległość wybór dostawcy technologii podpisu elektronicznego miał dla nas kluczowe znaczenie. Platforma Signius Professional idealnie odpowiada naszym potrzebom. System został zaprojektowany w taki sposób, żeby maksymalnie ułatwić samą procedurę podpisu dla naszych klientów, a sama integracja pomiędzy platformą a naszym systemem przebiegła bardzo sprawnie i szybko. Do tej pory dzięki technologii dostarczonej przez Signius nasi klienci złożyli już ponad tysiąc podpisów i ta liczba stale rośnie” – dodał ekspert ds. wsparcia sprzedaży Orange Energia, odpowiedzialny za wdrożenie technologii Signius, Karol Rudecki.

Na początku września Jack Piekarski w rozmowie z ISBtech zapowiedział, że Signius we współpracy z partnerem biznesowym Nect wdraża nową metodę weryfikacji tożsamości – Nect Ident. Umożliwi ona uzyskanie podpisu kwalifikowanego nawet w 2-3 minuty na podstawie identyfikacji przez “selfie” wykonywanej samodzielnie w aplikacji na smartfonie. Metoda ta działa już na platformie dla klientów angielsko- i niemieckojęzycznych, a w najbliższych tygodniach będzie dostępna także dla klientów z Polski. Dzięki temu Signius będzie oferować najszybciej dostępny podpis kwalifikowany w Polsce.

Orange Energia jest częścią Grupy Orange. W 2017 roku powołano do życia spółkę Orange Energia, która od lipca 2018 roku pozostaje jedynym podmiotem w Grupie Orange odpowiedzialnym za działalność w obszarze sprzedaży energii elektrycznej. Obecnie Orange Energia jest największym niezależnym sprzedawcą energii w Polsce z bazą ponad 120 tysięcy klientów.

Signius oferuje szerokie spektrum rozwiązań zgodnych z rozporządzeniem unijnym eIDAS: nowoczesną platformę do zdalnego podpisywania dokumentów dla klienta indywidualnego i biznesowego, kwalifikowaną pieczęć elektroniczną, zdalną wideoweryfikację klienta, znacznik czasu i archiwizację dokumentacji. Centrala firmy mieści się w Poznaniu, a biura sprzedaży w Warszawie, Berlinie i Pradze.

(ISBnews)

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułCeny miedź zbliżają się do bariery 3,50 USD za funt. Kolejne strajki kopalń na horyzoncie?
Następny artykułEBC decyduje o stopach procentowych. Prognozy wysokości podwyżki i EUR/USD
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here