Naga MarketsRadość akcjonariuszy Orange Polska (OPL.PL na platformie xStation5) nie trwała długo. Po publikacji całkiem niezłych wyników za II kwartał notowania telekomu wzbiły się na najwyższe poziomy w tym roku. Jednakże zaprezentowana strategia rozwoju spółki wyraźnie nie przypadła do gustu inwestorom.


Notowania Orange Polska od kwietnia tego roku startując z historycznych dołków sukcesywnie pięły się w górę. W efekcie ceny akcji spółki w sierpniu znalazły się przy najwyższych poziomach od ponad roku. Jednakże powyżej 6,10 PLN zlokalizowana jest ważna strefa oporu, która wcześniej służyła za kluczowe wsparcie. Cofnięcie od bariery nie dziwi i nie musi oznaczać przerwania sekwencji wzrostowej. Pierwszą okazją do odreagowania w wykonaniu byków powinien być re-test linii krótkoterminowego trendu wzrostowego. Pomyślny wynik powinien zachęcić kupujących do większej aktywności. Z drugiej strony zamknięcie się świecy poniżej poziomu 5,40 USD będzie oznaczać spadek poniżej poprzednich dołków. Mając na uwadze, że notowania Orange Polska znajdują się relatywnie nisko, może się wydawać, iż potencjał spadkowy jest dosyć mocno ograniczony. Jeśli jednak impet sprzedających nie zostanie szybko stłumiony, to nie można wykluczyć powrotu w okolicę poziomu 4,40 PLN, czyli historycznych dołków.

Te artykuły również Cię zainteresują
Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Zarząd Orange Polska zaprezentował w poniedziałek strategię działań na najbliższe lata. Spółka prognozuje, że w 2019 roku uda się jej ustabilizować przychody, a w następnych okresach mają one rosnąc. Podobnie powinna wyglądać sytuacja w przypadku zysku EBITDA, który ma zostać ustabilizowany już w następnym roku. Co więcej, koncern zamierza zainwestować 2,8 mld PLN na rozbudowę sieci światłowodowej oferującej dostęp do bardzo szybkiego internetu. Jednakże kluczowe dla inwestorów były informacje nt. polityki dywidendowej. Wypłata dywidendy ma zostać wznowiona dopiero w 2020 roku i ma dotyczyć zysku za 2019 roku.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here