TMS


Amerykański gigant technologiczny Oracle Corp., druga co do wielkości firma software’owa na świecie, zapowiedziała, że w ciągu najbliższych dwóch miesięcy wprowadzi na rynek produkty wykorzystujące technologię blockchain.


Jak donosi Bloomberg, dyrektor ds. rozwoju produktów Oracle, Thomas Kurian ogłosił wczoraj w siedzibie głównej Oracle, że w tym miesiącu firma przedstawi produkt w postaci platformy jako usługi a w czerwcu uruchomione zostaną zdecentralizowane aplikacje oparte na księgach.

Kalifornijska firma współpracuje z Banco de Chile w celu rejestrowania transakcji międzybankowych na hiperłączu. Oracle współpracuje również z rządem Nigerii, który podobno stara się wykorzystywać technologię blockchain do dokumentowania ceł. Według Bloomberga, produkty Oracle będą również kierowane do firm farmaceutycznych w celu zarządzania łańcuchami dystrybucji leków.

Oracle pracuje również nad szeregiem innych umów związanych z blockchain z firmami na całym świecie. Na początku tego roku spółka zawarła protokół ustaleń z Haną – jednym z największych banków Korei Południowej. W ramach transakcji Hana stworzy platformę handlu punktami lojalnościowymi wykorzystującą technologię blockchain, dzięki czemu klienci będą mogli wykorzystywać punkty do kupowania od międzynarodowych dostawców i biur podróży.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

W ostatnim czasie technologia blockchain została pomyślnie przyjęta w głównych gałęziach przemysłu. Pod koniec kwietnia hiszpański bank BBVA stał się pierwszym bankiem światowym, który udzielił kredytu na blockchain. Zdaniem banku zastosowanie tej technologii skróciło czas potrzebny do ukończenia procesu kredytowego o wartości 75 mln EUR z “dni do godzin”.

 Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułUSDJPY – Momentum wzrostowe skłania do poszukiwania okazji zakupowych
Następny artykułKomentarz walutowy – złoty traci przed decyzją Trumpa
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here