Naga MarketsGigant technologiczny Oracle uruchomił zapowiadaną od dawna usługę blockchain w chmurze, która z miejsca cieszy się zainteresowaniem wielu przedsiębiorstw. Pierwsze doniesienia na ten temat pojawiły się w maju tego roku. To wtedy CEO spółki Thomas Kurin ogłosił pracę nad usługą, która będzie zintegrowana również z innymi oferowanymi przez Oracle.

Każdy może mieć dostęp do technologii blockchain

Celem Oracle Blockchain Cloud Service jest zaoferowanie swoim klientom bezpiecznego środowiska do budowania i testowania własnych sieci. Co więcej, przedsiębiorstwa będą mogły zintegrować istniejącą w chmurze sieć blockchain z innymi produktami oferowanymi przez Oracle – SaaS, PaaS oraz aplikacjami podmiotów trzecich.

W ramach swojej platformy Oracle oferuje swoim klientom możliwość programowania i testowania kontraktów smart, wyszukiwania w łańcuchu, przyłączanie się do innych organizacji, a nawet tworzenie własnej sieci blockchain.

Wiceprezes Oracle Cloud Platform, Amit Zavery, powiedział: “Z radością ogłaszamy usługę Oracle Blockchain Cloud Service. Jest ona wynikiem wieloletnich badań i rozwoju we współpracy z naszymi partnerami i klientami. Dzięki platformie Oracle przedsiębiorstwa mogą usprawniać swoją działalność, eliminować niepotrzebne procesy i przeprowadzać transakcje z rozproszonymi sieciami w sposób łatwiejszy, bardziej przejrzysty i bezpieczniejszy niż kiedykolwiek wcześniej.”

Niektórzy klienci już korzystają z nowego rozwiązania

Rozwiązanie blockchain w chmurze było testowane już od dłuższego czasu, obecnie korzysta z niego kilkanaście dużych przedsiębiorstw, między innymi CargoSmart, Arab Jordan Investment Bank, Intelipost, Indian Oil, Neurosoft, Solar Site Design, Sofbang, czy TradeFin.

CEO CargoSmart – Steve Siu – wyjaśnił, że firma zamierza wykorzystać platformę do uproszczenia złożonych procesów logistycznych: “Kompleksowy charakter platformy blockchain w chmurze pozwolił nam szybko zbudować prototypy w rentownych produktach w kilku etapach trwających 12 tygodni. Do tej pory zaobserwowaliśmy wzrost wydajności o ponad 30% w porównaniu do innych platform blockchain, których próbowaliśmy.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here