Naga MarketsOracle osiąga dwucyfrowy wzrost zysku na akcję 3 rok z rzędu, jednak akcje spadająNotowania Oracle spadły we wtorkowym handlu pozasesyjnym, po tym jak globalna spółka świadcząca usługi oprogramowania, ogłosiła wyniki finansowe za IV kw. fiskalny (od początku marca do końca maja 2020 r.) oraz za pełny rok fiskalny 2020. Raport wykazał rezultaty słabsze niż spodziewane zarówno przez Oracle, jak i przez analityków z Wall Street.

  • Oracle osiągnęło przychód 10,4 mld dol. w IV fiskalnym kw. 2020.
  • Zysk na akcję non-GAAP osiągnął dwucyfrowe wartości trzeci rok z rzędu.
  • Wyniki opublikowane przez Oracle były poniżej oczekiwań, notowania pozasesyjne zakończyły się ponad 3-proc. spadkiem kursu.

Oracle: dobre wyniki, jednak poniżej oczekiwań

W IV kw. fiskalnym, który miał miejsce od 1 marca do 31 maja, Oracle uzyskało przychody o wartości 10,4 mld dol., czyli o 6% niższe niż w analogicznym okresie rok temu. To tylko niewiele mniej niż mówiły oczekiwania analityków, którzy prognozowali 10,7 mld dol.

Zysk na akcję w IV kw. fiskalnym wyniósł 0,99 dol. a zysk non-GAAP na akcję 1,20 dol. i zwiększył się o 5% rdr, co okazało się lepszym wynikiem niż projekcje zewnętrznych analityków mówiące o 1,16 dol. Spółka natomiast spodziewała się zysku na akcję non-GAAP w przedziale 1,20 – 1,28 dol.

Oracle stwierdziło, że przychody z branży usług związanych z chmurą oraz wsparciem licencji osiągnęły wartość 6,8 mld dol., o 3% większą niż rok temu. Jednak przychody z sektora “licencji w chmurze oraz stacjonarnych licencji” spadły aż o 21% do 2 mld dol., z “hardware” o 7% do 901 mln dol., a branży usług o 8% do 735 mln dol.

Natomiast Oracle pochwalić się mogło sukcesami konkretnych produktów. Przychody z Fusion ERP (oprogramowanie do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa) wzrosły o 32% rdr, a z Fusion HCM (oprogramowanie do zarządzania kapitałem ludzkim) o 27%.

Cała nasza działalność miała się nadzwyczaj dobrze biorąc pod uwagę pandemię, ale nasze wyniki mogłyby być nawet jeszcze lepsze, gdyby nie sytuacja klientów w najbardziej dotkniętych branżach obsługiwanych przez nas branżach, takich jak służba zdrowia, sprzedaż detaliczna, usługi transportowe, które przesunęły planowane zakupy. – stwierdziła Safra Catz, CEO Oracle w oświadczeniu w raporcie publikującym wyniki.

– Jednak w dalszym ciągu, trzeci rok z rzędu, osiągnęliśmy dwucyfrowy wzrost zysku na akcję w roku fiskalnym 2020” – dodała.

Zobacz również:  Akcje linii American Airlines oraz United Airlines w dół mimo wsparcia rządu USA

CMC
Koszyki akcji - transakcje na wielu sektorach jednocześnie. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Oracle: przyszłość wygląda pozytywnie

CEO Oracle, Safra Catz jest także przekonana o wzroście przychodów w dalszym okresie, gdy obostrzenia związana z pandemią koronawirusa przestaną odciskać się na kondycji firm w gospodarce.

Na kolejny kwartał, który kończy się sierpniu i jest pierwszym okresem rozliczeniowym w nowym roku fiskalnym 2021 dla Oracle, spodziewany przez spółkę wzrost przychodów wyniesie od 0 do 2%. Technologiczny gigant prognozuje zysk na akcję non-GAAP w przedziale od 84 do 88 centów, co niemal pokrywa się z opinią analityków z Wall Street, którzy przewidują EPS na poziomie od 85 do 89 centów.

Oracle skorzystało z niższych notowań spółki i odkupiło akcje warte 5,2 w Q42020, co daje sumę 19,2 mld dol. wydanych na odkup w całym roku fiskalnym.

Oracle osiąga dwucyfrowy wzrost zysku na akcję 3 rok z rzędu, jednak akcje spadają
Notowania Oracle. Źródło: tradingview.com

W rezultacie informacji o wynikach finansowych, akcje Oracle w notowaniach pozasesyjnych poleciały w dół aż o 3,28%, po tym jak technologiczny gigant zaliczył w głównej sesji pozytywny silny wzrost o 2,52% i osiągnął cenę zamknięcia 54,59 dol. Kurs akcji od dołka w marcu zwiększył się już o 60%, jednak Oracle nadal nie odzyskało poziomu notowań sprzed pandemii.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here