Naga MarketsW tym tygodniu warto przyjrzeć się spółce Oracle, która w czwartek zaprezentuje wyniki finansowe za poprzedni kwartał. Będzie to bardzo ważny moment dla akcji spółki, gdyż firma Larry’ego Ellisona uznawana jest przez analityków za jedną z najgorętszych na rynku.

Oczekiwania przed czwartkowym wydarzeniem są dość rozbuchane. Konsensus zebrany przez agencję Reuters spodziewa się wskaźnika EPS na poziomie 0.58 $ i przychodów na poziomie 8.7 miliardów dolarów. W poprzednim roku zysk na akcję wyniósł 0.53 $, a przychody 8.45 mld dolarów. Rynek oczekuje więc wzrostu, który wygenerowany ma być przede wszystkim przez flagowy produkt spółki – Oracle Database 12C.

Sprawdź również wcześniejszą analizę spółki Oracle >>

Skąd taka moda na akcje Oracle? Oprócz wspomnianego 12C dostrzeganych jest kilka czynników, które czynią spółkę atrakcyjną. Dane z IV kwartał roku fiskalnego 2016 pokazały, że spółka zaczyna zyskiwać na kilku swoich produktach. Co więcej, także konsumenci zdają się przekonywać do pomysłów spółki i z większa estymą adaptują się do chmury Oracle. Tylko w tym roku spółka zyskała 13%, zaś skala zwrotu w ostatnich 52 tygodniach to ponad 11.5%

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

ORCL.US_09_11 13_09

Jeśli chodzi o sytuację techniczną spółki, to warto zauważyć, że sprzedającym udało się wybić z krótkoterminowego trendu wzrostowego, dlatego też kupowanie po obecnej cenie byłoby obarczone pewnym ryzykiem.

Wybicie linii trendu sprawia, że scenariuszem bazowym staje się spadek w okolice 38 dolarów za akcję, gdzie wypada dolne ograniczenie ostatniej konsolidacji. Górnym ograniczeniem pozostaje bardzo silna strefa podaży na poziomie 42.00 i dopiero jej wybicie umożliwiłoby ruch w okolice 45.00, a potem 47.00.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here