Naga MarketsJuż w przyszłym tygodniu poznamy sprawozdanie finansowe Oracle. Jedna z największych spółek z branży IT jest w trakcie głębokich zmian swojego modelu biznesowego i publikacja jej wyników za jej pierwszy kwartał roku obrotowego może się okazać kluczowa dla inwestorów.

Sezon wyników na Wall Street już za nami, ale we czwartek po zakończeniu notowań czeka nas jeszcze publikacja sprawozdania finansowego Oracle. Jest to jedna z największych spółek programistycznych na świecie, która w ostatnim czasie postawiła na rozwój technologi przetwarzania danych za pomocą chmur obliczeniowych. Jednakże ta zmiana na razie negatywnie odbija się na jej przychodach oraz zyskach.

Dodatkowo na wyniki Oracle zdecydowanie negatywnie oddziałuje dolar, który w ostatnich dwóch latach systematycznie się umacniał. Konsensus rynkowy jest jednak dosyć optymistyczny wobec nadchodzących danych. Inwestorzy oczekują, że EPS ukształtuje się na poziomie 0.58 USD, podczas gdy przychody mają wynieść 8.53 mld USD. Jeśli te wskazania się potwierdzą, to zobaczymy wzrost w tych kategoriach w porównaniu do analogicznego okresu sprzed roku o odpowiednio 6% oraz 3%. Wśród rekomendacji domów maklerskich również przeważają te zachęcające do kupna walorów Oracle – takiego zdania jest 23 analityków. Średnia docelowa cena prognoz wynosi nieco ponad 45 USD, co daje 11% potencjału do wzrostów.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

ORCL.US_10_57 09_09

Notowania Oracle w ostatnich kilkunastu tygodniach znajdują się w ścisłej konsolidacji pomiędzy 40.50 USD a 41.80 USD, co sugeruje, że inwestorzy wyczekują na publikacje danych finansowych spółki. Notowania Oracle testują obecnie strefę wsparcia, która jest dolnym ograniczeniem konsolidacji. Co więcej w tym miejscu również przebiega linia trendu wzrostowego, która została zapoczątkowana przez dołek ze stycznia.

Zdecydowanie większą rekcję na rynku zobaczymy w przypadku rozczarowania, ponieważ konsensus zakłada dobre wyniki. Wtedy możemy zobaczyć wybicie wcześniej wspomnianych stref i zostanie otwarta droga na ruch w kierunku minimów z przełomu maja i czerwca, które znajdują się w okolicy 38 USD. W drugą stronę, dla dalszych wzrostów ważny będzie test oporu zlokalizowanego na 41.80 USD.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here