Naga MarketsMimo rozprzestrzeniającej się w zastraszającym tempie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, początek nowego tygodnia przyniósł ze sobą zauważalne wzrosty na światowych rynkach akcji. Czyżby inwestorzy spodziewali się rychłego końca kryzysu i początku kolejnej hossy?

  • Indeks S&P500 wzrósł tuż po otwarciu rynków w USA o 2,81%
  • Indeks Dow Jones wzrósł tuż po otwarciu rynków w USA o 3,5%
  • Indeks Nasdaq Composite wzrósł tuż po otwarciu rynków w USA o 2,5%
  • Indeks WIG20 wzrósł od początku tygodnia o niemal 10%

Wall Street odrabia marcowe spadki

Indeks giełdowy, w skład którego wchodzi 500 przedsiębiorstw o największej kapitalizacji, notowanych na New York Stock Exchange (NYSE) i NASDAQ wzrósł w trakcie poniedziałkowej sesji o ponad 7,03%. Wtorkowa sesja rozpoczęła się luką wzrostową na poziomie 2,81%, dzięki czemu od początku tygodnia notowania indeksu wzrosły o ponad 10%. Warto zwrócić uwagę, że w skutek tej aprecjacji rynek pokonał techniczny opór w wysokości 2730 pkt.

Podobnej wielkości wzrosty dostrzec można także na notowaniach indeksu Dow Jones Industrial Average. To drugi najstarszy indeks akcji w Stanach Zjednoczonych, w skład którego wchodzi 30 największych amerykańskich przedsiębiorstw. Jego kurs wzrósł w trakcie poniedziałkowej sesji o 7,73%, a dziś powiększył tę aprecjację jeszcze o 3,5%.

Podobną tendencję dostrzec można także na notowaniach indeksu Nasdaq Composite, którego wartość wzrosła wczoraj o 7,33% a dziś tuż po otwarciu rynków w USA powiększyła skalę tej aprecjacji jeszcze o ponad 2,5%. Fakt ten sprawił, że indeks znów znalazł się powyżej bariery 8 tys. pkt.

Warszawska giełda świeci na zielono

Okazuje się jednak, że wzrosty nie ograniczają się jedynie do amerykańskich parkietów. Podobną tendencję dostrzec można także m.in. na naszym rodzimym podwórku. Indeks WIG20 wzrósł bowiem w poniedziałek o 4,95%. Dziś jego aprecjacja w skrajnym momencie wynosiła kolejne 4,70%, dzięki czemu od początku tygodnia odnotowano wzrost o blisko 10%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułSpółki Grupy Ciech podpisały umowy na tzw. faktoring odwrotny
Następny artykułPKN Orlen z pierwszą stacją w Niemczech pod marką Orlen. Kurs blisko istotnego oporu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here