Naga MarketsW dniu wczorajszym poznaliśmy najnowszy odczyt indeksu optymizmu gospodarczego Ipsos MORI, z którego wynika, że 43 proc. Brytyjczyków uważa, iż gospodarka Zjednoczonego królestwa ulegnie znacznej poprawie w ciągu najbliższych 12 miesięcy. W porównaniu z lutym wskaźnik ten wzrósł aż o 14 punktów procentowych. Podobny optymizm co do gospodarki Wielkiej Brytanii wyraża także Bank Anglii (BoE).

Brytyjczycy oceniają perspektywy gospodarcze najlepiej od 2015 r.

Brytyjska firma Ipsos MORI zajmująca się badaniami rynku przyznaje, iż najnowsze wyniki indeksu optymizmu gospodarczego wskazują na najbardziej optymistyczne nastawienie brytyjskiego społeczeństwa do gospodarki od 2015 roku i największą miesięczną poprawę od początku prowadzenia badania, tj. od 1978 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Równie duży optymizm w stosunku do perspektyw dla brytyjskiej gospodarki w nadchodzących miesiącach wyraził także gubernator Banku Anglii (BoE) Andrew Bailey, który przyznał, że jest teraz “bardziej pozytywny”.

– Efekty ekonomiczne ograniczeń wydają się z czasem zmniejszać. Mamy teraz bardziej zrównoważony obraz zagrożeń… Ryzyko po stronie pozytywnej polega na tym, że w gospodarce doszło do bardzo dużego nagromadzenia oszczędności, w dużej mierze dlatego, że ludzie nie mogli robić rzeczy, które zwykle robią – wskazał.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ranking kryptowalut | kurs dolara forum | dax30 | dolar amerykański | internetowy kurs funta |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKopanie etheru (ETH) kartą RTX 3060 omyłkowo odblokowane przez aktualizację oprogramowania Nvidia
Następny artykułBitcoin spada z rekordowo wysokich poziomów. Dlaczego kurs BTC maleje?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here