Naga MarketsPo świętach na rynkach utrzymuje się pozytywny sentyment. Zyskuje kurs euro w obliczu Brexitu. Co z kursem dolara, złotego, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Poświąteczny poniedziałek na rynkach – w górę idą kluczowe indeksy rynków akcji, oraz słabszy jest dolar
  • W Wigilię doszło do zawarcia porozumienia w sprawie umowy handlowej pomiędzy Wielką Brytanią, a Unią Europejską
  • Dzisiaj w gronie najsilniejszych walut znajdują się Antypody (AUD i NZD), oraz korona norweska

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro opuszcza górą kanał spadkowy

Poświąteczny poniedziałek na rynkach cechuje podtrzymanie pozytywnego sentymentu – w górę idą kluczowe indeksy rynków akcji, oraz słabszy jest dolar. Wsparciem jest decyzja Donalda Trumpa, który ostatecznie podpisał przyjęty kilka dni temu przez Kongres tzw. czwarty pakiet fiskalny wart 0,9 bln USD.

Koniec roku przynosi też rozwiązanie innej ciągnącej sie miesiącami sagi – w Wigilię doszło do zawarcia porozumienia w sprawie umowy handlowej pomiędzy Wielką Brytanią, a Unią Europejską, która będzie regulować wzajemne relacje już od 1 stycznia, kiedy to dojdzie do ostatecznego Brexitu.

Niemniej funt nie zareagował na te informacje jakąś eksplozją optymizmu. Z jednej strony deal nadszedł przed samymi Świętami, z drugiej – od kilku dni był mocno wyczekiwany. W efekcie na wykresie GBPUSD nie udało się pobić szczytu z 17 grudnia przy 1,3623 – oznajmił ekspert BOŚ.

Dzisiaj w gronie najsilniejszych walut znajdują się Antypody (AUD i NZD), oraz korona norweska – tradycyjnie reagujące pozytywnie na zmiany globalnego sentymentu.

Do tego grona dołączyło też euro, co można tłumaczyć spadkiem ryzyka związanego ze wspomnianym już Brexitem, ale i też oczekiwaniami co do 2021 r. w kontekście tzw. Europejskiego Funduszu Odbudowy – dodał.

Zwyżki na wykresie EURUSD nabierają tempa i doszło już do naruszenia górnego ograniczenia widocznego na dziennym układzie krótkoterminowego kanału spadkowego.

Można go też interpretować jako formację flagi, co tym samym zapowiada mocny ruch w górę w ciągu najbliższych dni. Problem tylko w tym, że wskazania w takim okresie jak teraz (niska płynność, aktywność i działalność tzw. księgowych w końcu roku) mogą nie być do końca miarodajne – podsumował.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here