Naga MarketsOptymizm dotyczący Wall Street i amerykańskiej gospodarki jest obecnie bardzo dużyAmerykanie nie byli tak pewni swoich perspektyw od początku pandemii. Nie licząc największych firm w kraju, wystarczy spojrzeć na wyniki indeksu S&P 500 czy zacieśnianie się spreadów kredytowych, aby zobaczyć, jak dobre są obecnie warunki prowadzenia działalności gospodarczej.

  • 88% liderów biznesu jest optymistycznie nastawionych do perspektyw swoich firm w ciągu najbliższych sześciu miesięcy
  • Około 81% firm, które wzięły udział w badaniu, planuje zwiększyć zatrudnienie w ciągu najbliższych sześciu miesięcy
  • Trzy czwarte respondentów jest optymistycznie nastawionych zarówno do krajowej, jak i lokalnej gospodarki
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Wall Street ma przed sobą optymistyczne perspektywy

Kiedy menedżerowie tacy jak Jamie Dimon, prezes JPMorgan, mówią, że „pompa jest gotowa do użycia”, aby konsumenci zaczęli wydawać pieniądze, wiadomo, jakie jest jego zdanie na temat stanu ożywienia gospodarczego. Ostatnie dane pokazują również, że istnieje zaufanie w całym spektrum, zarówno dla dużych, jak i małych firm.Opublikowana w poniedziałek ankieta JPMorgan Chase „2021 Business Leaders Outlook” ujawniła, że 88% liderów biznesu ankietowanych przez bank jest optymistycznie nastawionych do perspektyw swoich firm w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, co jest najwyższym wynikiem w historii 11-letniej ankiety. W badaniu wzięło udział 1 375 liderów biznesowych z firm średniej wielkości, czyli takich, których roczne przychody mieszczą się w przedziale 20 mln dolarów – 500 mln dolarów.

Po wyzwaniach ostatniego półtora roku, przedsiębiorcy są pozytywnie nastawieni do tego, co przed nimi – powiedział Jim Glassman, główny ekonomista bankowości komercyjnej JPMorgan Chase.

Z ankiety przeprowadzonej przez bank wynika również, że trzy czwarte respondentów jest optymistycznie nastawionych zarówno do krajowej, jak i lokalnej gospodarki, co oznacza wzrost o 40 punktów procentowych w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Tymczasem w zeszłym tygodniu Narodowa Federacja Niezależnego Biznesu (NFIB) opublikowała swój indeks optymizmu małych firm za czerwiec, który przekroczył oczekiwania Wall Street i znalazł się powyżej 100 punktów po raz pierwszy od listopada. Raport pokazał również, że 15% respondentów uważa, że najbliższe trzy miesiące to dobry czas na ekspansję – to najwyższy odsetek od lutego 2020 roku.

Oba raporty wymieniają jednak wyzwania związane z zatrudnianiem pracowników i obawy o inflację jako główne problemy liderów dużych i małych firm.

Badanie JPMorgan wykazało, że około 81% firm, które wzięły udział w badaniu, planuje zwiększyć zatrudnienie w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Z kolei z danych NFIB wynika, że 63% małych firm albo zatrudniało, albo próbowało zatrudnić pracowników w czerwcu. Badanie JPMorgan wskazuje również, że przyspieszono odchodzenie na emeryturę.

invest

Jak pokazuje wiele danych – od raportu o zatrudnieniu, przez odczyty inflacji, po ankiety dotyczące liczby nowych miejsc pracy – proces wychodzenia gospodarki z recesji wywołanej przez COVID nie przebiega gładko. Jednak rywalizacja pracodawców o siłę roboczą i narzekanie na wzrost żądań płacowych to szampański problem. Przypomnijmy, że minęło zaledwie 15 miesięcy od niemal jednodniowego spowolnienia gospodarki, które pozbawiło pracy ponad 20 milionów Amerykanów.

Teraz skupiamy się na tym, aby pokonać rosnące bóle i wykorzystać impet ożywienia gospodarczego, co jest stosunkowo dobrym problemem – stwierdził Glassman z JPMorgan, doszukując się pozytywnych stron rosnącego problemu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognoza dolara | akcje spółek giełdowych | kurs pln | forex | pgnig wykres | stalprodukt kurs | bitcoin analiza |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here