Naga MarketsMaczynska_Polska_wymaga_6626779Temat optymalizacji podatkowej jest co najmniej tak ciekawy jak i kontrowersyjny. Cześć osób z premedytacją podchodzi do niepłacenia podatków. Ale jeśliby dobrze podejść do tematu można zarówno oszczędzić jak i dzięki oszczędnościom prowadzić działania wspierające państwo i otaczających nas ludzi. Byłoby to zdecydowanie bardziej efektywne niż marnowanie pieniędzy z budżetu czyli z naszych podatków. Opowiemy o tym na najbliższym webinarze.

Zobacz zapis poprzedniego na temat sytuacji na rynkach 


Powiesz niemożliwe!

A jednak dziś jest już znacznie łatwiej niż jeszcze kilka lat temu choć z każdej strony łatane są wszelkie możliwe luki. Dla sprytnego jednak nic trudnego. Opowiem na swoim przykładzie.

Wiedzy na temat optymalizacji podatkowej dla inwestorów szukałem od kilku lat. Niestety w poprzednich latach nie było to łatwe a tego typu rozwiązania dostępne były dla dużych firm. I nawet gdy zapłaciłem kilkaset tysięcy podatku nie były to rozwiązania dostępne dla mnie.

Podatki trzeba płacić ale jeśli można płacić mniejsze to dlaczego nie…

Ostatecznie po kilku latach znalazłem rozwiązanie, choć po drodze proponowano mi różne konstrukcje, które często były mocno skomplikowane i potencjalnie niebezpieczne.

W końcu poleciałem na szkolenie do Anglii za które musiałem zapłacić, za przelot również, nie wspominając o noclegu. Pierwsza inwestycja w wiedzę 2000zł… Opłaciło się!

ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE SZKOLENIE Z MARCUSEM DE MARIĄ!

Dziś mam dla Ciebie propozycję abyś poświęcił jeden wieczór/ok 2-3h na spotkanie z osobą, która w tej materii ma nawet lepsze doświadczenie ode mnie. I co ważne będziemy mówić o innych rozwiązaniach niż Angielskie abyś sam mógł ocenić czy są łatwe i przystępne.

Szkolenie możesz otrzymać w cenie biletu lotniczego do Anglii w jedną stronę

Jeśli się wahasz to przypomnij sobie, że gdy wystawiasz FV (lub zarabiasz na giełdzie choć tam omijamy część podatków):

 1. Płacisz podatek VAT 23%
 2. Podatek CIT 18%
 3. pobierasz wynagrodzenie otrzymujesz ok 66% nominalnej kwoty
 4. Wypłacasz dywidendę – 19% podatku
 5. A jak już chcesz wydać zarobione pieniądze płacisz ponownie Vat narzucony na większość produktów oraz inne podatki pośrednie w tym cła i akcyzę.

To oznacza, że aby kupić coś o wartości wytworzenia przykładowo 3000zł ty musisz wytworzyć dobro i znaleźć na niego nabywcę za 10 000!

Sam sobie odpowiedz na pytanie czy to rozsądne…

Ile byłbyś w stanie zapłacić za wiedzę dzięki której, byłbyś w stanie stale z roku na rok ponownie inwestować zarobione pieniądze bez płacenia podatków? Lub gdybyś zamiast oddawać zyski na podatki mógł je aktywnie inwestować w swoim prywatnym funduszu emerytalnym?

Dzięki temu stać by cię było na prywatną służbę medyczną, nie musiałbyś korzystać z rent i innych świadczeń socjalnych tym samym zmniejszając obciążenia Państwa.

Wydatkowanie prywatnych pieniędzy jest zawsze bardziej efektywne niż Państwowych a skoro nie chcą nam obniżyć podatków sami musimy sobie to zrobić. Ale dzięki własnoręcznie przeprowadzonej obniżce podatków mamy więcej pieniędzy na konsumpcję, w dłuższym czasie na inwestycje również poza rynkiem kapitałowym. I co najważniejsze na tworzenie nowych miejsc pracy przyczyniając się do wzrostu gospodarczego Państwa. Tym samy wydając pieniądze efektywniej niż Państwo przyczyniamy się do jego rozwoju!

Rozwinięcie tematu 14 września o godzinie 20.00 

Piotr Głowacki, www.infoinwestor.pltokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

3 KOMENTARZE

 1. Eskel,
  jeśli masz takie doświadczenie zaproponuj swoją usługę,
  Padaj nazwę Firmy,
  inaczej przyjmiemy że nie jesteś nikim innym jak internetowym Trollem …

  pozdrawiam

  PS. Robert Kiyosaki mówił dawno temu: zapytaj swojego księgowego ile to jest 2+3, wylej tego który powie 5, zatrudnij tego który odpowie ” a ile ma być”. Wychodzi na to, że mamy dwa podejścia: Ty budujesz swoją pozycję jako specjalisty księgowo/podatkowego, Ja takich zatrudniam i zwalniam takich którzy nie lubią słowa “optymalizacja” i wolą mieć święty spokój nie wychylając się.

 2. Ale jeśli ktoś w przykładzie myli CIT z PIT to nie ma pojęcia o optymalizacji.
  Zresztą po latach praktyki w tym zawodzie uważam, że jak ktoś używa słowo “optymalizacja” to jest po prostu amatorem.
  To tak jakby o ludziach, którzy idą do wojska mówić, że idą “zabijać”
  Żeby poruszać się sprawnie w podatkach trzeba wielu lat praktyki, kilkuset przeżytych postępowań i tysięcy międzynarodowych spraw/tematów.
  Inaczej się jest albo hochsztaplerem albo ignorantem albo miksem tych typów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here