Naga MarketsOprogramowanie enova365 – jak wybrać najlepszą opcjęenova365 to system ERP, który oferuje w ramach jednego produktu wiele rozwiązań, tak by użytkownik mógł wybrać to, które jest dla niego najlepsze. Oprócz tradycyjnego już podziału na licencje dla firm i dla Biur Rachunkowych, użytkownik ma szeroki wybór zarówno pod kątem funkcjonalności programu, jak i sposobu instalacji oraz dostępu czy korzystania z programu, a także płatności za licencje.

Oprogramowanie enova365 w wersji srebrnej, złotej i platynowej

Moduły w enova365 mają różne wersje kolorystyczne. Wersja srebrna jest dedykowana małym firmom, które nie mają rozbudowanych oczekiwań związanych z działaniem systemu. Jest to opcja z prostą konfiguracją, podstawową funkcjonalnością, ale spełniająca wszystkie wymogi przepisów prawnych. W wersji złotej modułów można już zdziałać sporo więcej – tu oprogramowanie enova365 może zostać w dużej mierze dostosowane do indywidualnych wymagań użytkownika pod kątem konfiguracji. Wersja złota jest zalecana dla większych firm lub tych, które mają dodatkowe oczekiwania, związane np. z branżą czy specyfiką działania firmy. Z kolei najbardziej rozbudowana pod kątem możliwości i funkcjonalności wersja platynowa jest zazwyczaj dla dużych, wielooddziałowych firm, które mają bardzo zaawansowane wymagania w zakresie poszczególnych modułów. Wersja platynowa jest także dostępna w opcji wielofirmowej.

enova365 – różne opcje instalacji i dostępu

Standardowo oprogramowanie enova365 można zainstalować stacjonarnie na serwerze czy komputerze i korzystać z niego w sieci lokalnej. Taką instalację umożliwia licencja enova365 w wersji Standard. Dostępna jest także wersji Multi, dzięki której można korzystać z programu stacjonarnie, za pomocą przeglądarkę internetową, a także z telefonu czy tabletu. Taką wersję Multi można zainstalować na własnym serwerze i mieć do niej dostęp z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu, dzięki odpowiedniej konfiguracji. Warto też sięgnąć po tę licencję, gdy oprogramowanie enova365 jest instalowane w środowisku hostowanym, z zewnętrznej chmurze. Kolejną odsłoną jest enova365 w chmurze Microsoft Azure, oferowana bezpośrednio przez producenta. W tym przypadku oprogramowanie występuje jedynie w wersji Multi i jest instalowane na serwerach Microsoft.

Różne modele zakupu licencji na oprogramowanie enova365

Także pod kątem opłat za licencje producent ma dość szeroki wachlarz możliwości. Oczywiście można licencje zakupić na własność. Wówczas początkowy koszt jest większy, natomiast później opłaca się jedynie przedłużenie gwarancji na program, a tu już opłata ta jest ułamkiem wartości licencji. Oprogramowanie enova365 można także wynająć i opłacać dostęp co miesiąc lub co rok – wówczas koszty są stałe i równomierne przez cały czas użytkowania systemu. Opcja wynajmu licencji obejmuje zarówno licencjonowanie chmury MS Azure, jak i wynajem licencji do instalacji na własnej lub hostowanej infrastrukturze.

Jaką opcję wybrać?

Najlepiej w tej kwestii zwrócić się do Autoryzowanego Partnera. O ile decyzja o zakupie lub wynajmie systemu zależy najczęściej od osób zarządzających firmą, która decyduje się na wdrożenie systemu, to w pozostałych kwestiach warto skorzystać z doświadczenia firmy wdrażającej. W Polkas specjaliści po przeanalizowaniu potrzeb i poznaniu sposobu funkcjonowania firmy podpowiedzą, jaka wersja systemu enova365 będzie optymalną odpowiedzią na oczekiwania użytkowników.

Artykuł partneraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here