Naga Marketsnyse exchange giełda traderPoniedziałkowa sesja handlowa przynosi dla jednego z najważniejszych ośrodków handlowych kolejne problemy techniczne. Na przestrzeni ostatnich lat to kolejny taki problem, kiedy to kluczowy kanał danych giełdowych prowadzony przez Nowojorską Giełdę Papierów Wartościowych uległ usterce technicznej. To w rezultacie przyniosło opóźnienia w publikacji wartości notowań amerykańskich indeksów – S&P 500 oraz Dow Jones. NYSE planuje wprowadzenie zmian systemowych, w celu sprawienia technologii i ustabilizowanie działania sytemu SIP.


Początek tygodnia na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych przynosi kolejne problemy z obecnym systemem przetwarzania i rozpowszechniania informacji ofert kupna i sprzedaży – czyli z tak zwanym system SIP (Securities Information Processor). System ten prócz przetwarzania i rozpowszechniania – gromadzi źródła dane ze wszystkich transakcji zarejestrowanych z giełdy oraz przesyła je do Amerykańskiego Urzędu Regulacji Sektora Finansowego (Financial Industry Regulatory Authority – FINRA). Wczorajsze zaburzenia w przepływie informacji nie są wyjątkiem od reguły – na przestrzeni ostatnich lat nowojorska giełda mierzyła się już z podobnymi problemami.

Zobacz również: Giełda w Nowym Jorku chce być 4-krotnie szybsza. 40 mikrosekund na zlecenie dzięki Pillarowi

Problem pojawił się podczas handlu regularnego amerykańskiego rynku (15:15 czasu nowojorskiego), kiedy to organy nadzorujące system SIP (Consolidated Tape Association – CTA) zgłosiły problem nowojorskiej giełdzie. Wówczas już dochodziło do znacznych opóźnień notowań amerykańskich rynków. Mimo próby doprowadzenia systemu do pożądanego stanu, organy kontrolujące nadal zgłaszały problemy późnym wieczorem.

To doprowadziło do utrudnionego handlu na amerykańskich rynkach, czego stukiem jest podanie do oficjalnej informacji przez nowojorską giełdę, że system ten jest już w trakcie unowocześniania i niebawem problemy tego typu nie powinny się więcej pojawiać.

Może Cię zainteresować: Panika na giełdach. NASDAQ ponad 3 % na minusie! DAX i S&P500 również toną

Giełda jednak w ostatnich lata dokonywała już kilkukrotnie próby ulepszania technologii SIP, jednak jak wskazuje informacja podana przez NYSE – nadal potrzeba czasu, aby zbierać, przetwarzać i rozpowszechniać dane z różnych centrów danych. Jest to szczególnie zauważalne w przypadku szybko rozwijających się rynków, na których generowana jest duża liczba wiadomości. Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych planuje jednak całkowite uprawienie systemu, by problemy nie pojawiały się już w przyszłości – jak podaje komunikat giełdy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here