Naga MarketsOponeo.pl sfinalizowało przejęcie Rotopino.pl od TIM za 35 mln złOponeo.pl podpisało ze spółką TIM umowę przenoszącą własność wszystkich akcji Rotopino.pl za cenę 35 mln zł, podała spółka. “Zarząd Oponeo.pl informuje, że w dniu 29 grudnia 2020 roku zawarta została pomiędzy spółkami TIM S.A. oraz Oponeo.pl S.A. umowa przenosząca własność 10 000 000 akcji na okaziciela Rotopino.pl S.A. o wartości nominalnej 0,1 zł każda akcja, o łącznej wartości nominalnej 1 000 000 zł, które to akcje stanowią 100% kapitału zakładowego spółki Rotopino.pl, za cenę 35 000 000 zł” – czytamy w komunikacie.

TIM jest największym dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce

24 grudnia Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wyraził zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez Oponeo.pl kontroli nad Rotopino.pl.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rotopino.pl podaje na swojej stronie internetowej, że jest liderem w internetowej sprzedaży szerokiej oferty narzędzi dla profesjonalistów, a także majsterkowiczów w Polsce. Poza krajem, społka realizje sprzedaż również w krajach Unii Europejskiej takich jak: Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Holandia.

Grupa Oponeo.pl, z siedzibą w Bydgoszczy, jest liderem internetowej sprzedaży opon w Polsce, działającym w kilkunastu krajach Europy. W 2018 r. jej skonsolidowane przychody wyniosły blisko 843 mln zł. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

TIM jest największym dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce. Spółka powstała w 1987 r. we Wrocławiu, od 1998 r. jest notowana na GPW. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 890 mln zł w 2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here