Naga MarketsOponeo [OPN], TIM S.A. [TIM] – Gorące spółki dniaDystrybutor opon, spółka Oponeo. Pl przewiduje, że w całym bieżącym roku jej przychody wzrosną o minimum 20% – powiedział w jednym z wywiadów prezes Dariusz Topolewski, dodając że w 2022 roku wzrost sprzedaży może sięgnąć kilkunastu procent. Narastająco przychody Oponeo .pl od stycznia do końca września 2021 roku wzrosły rdr o 17 proc. do 678,8 mln zł. W samym wrześniu poszły w górę o 19 proc. do 73,5 mln zł. “Sprzedaż w trzecim kwartale wypadła bardzo dobrze, trzeba jednak pamiętać, że z naszego punktu widzenia, to nie jest kwartał kluczowy.

Przypada w wakacje, czyli w przerwie między naszymi kluczowymi sezonami – wiosennym i jesiennym, który zaczyna się w końcówce września i trwa w październiku i listopadzie. Sprzedaż w październiku wygląda bardzo dobrze, jeśli popyt na opony się utrzyma, a warunki pogodowe będą nam sprzyjać, możemy się spodziewać wysokiej dynamiki przychodów w czwartym kwartale.W drodze po nowe maksima

Podtrzymuję wcześniejsze założenia, że w całym roku procentowy wzrost sprzedaży będzie z ‘2’ z przodu” – powiedział prezes w wywiadzie. Notowania zaczynają odbijać po kolejnej, standardowej wielkości korekcie. Patrząc na dynamikę trendu, wydaje się, że atak na 70 zł to kwestia najbliższych tygodni.

oponeo


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Blisko linii trendu

Równie mocną dynamikę poprawy wyników od dłuższego czasu odczuwa TIM. Wczoraj firma podała, że od początku roku jej przychody przekroczyły barierę 1 mld zł. “Od marca 2021 roku każdy miesiąc zamykamy na poziomie ponad 100 mln zł. We wrześniu po raz pierwszy przekroczyliśmy 120 mln zł, a rozwój naszego e-commerce pozwala nam zakładać dalszy dynamiczny wzrost przychodów w kolejnych miesiącach. Intensywnie pracujemy nad strategią rozwoju na kolejne lata, którą zamierzamy ogłosić na początku przyszłego roku.

tim

Jestem przekonany, że zapisane w niej nowe, ambitne cale, pozwolą rozwijać się jeszcze dynamiczniej zarówno TIM-owi, jak i całej Grupie TIM” – powiedział prezes Krzysztof Folta. Notowania odzwierciedlają poprawę wyników, gdyż cały czas mamy do czynienia z trendem wzrostowym. Trwająca od kilku dni korekta może się zakończyć przy linii trendu lub wsparciu 40 zł. Są to dwa ciekawe technicznie miejsca na kontrę kupujących.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here