Naga MarketsGrupa Oponeo.pl, z siedzibą w Bydgoszczy, jest liderem internetowej sprzedaży opon w Polsce, działającym w kilkunastu krajach Europy.

oponeo
źródło xStation 5

Akcje spółki drożały podczas środowej sesji o ponad 6% jednak przy dość niskich obrotach. Powodem zwyżki była publikacja bardzo mocnego raportu za pierwszy kwartał. Raport wskazuje bowiem na dynamiczny wzrost sprzedaży. Przychody od stycznia urosły o 28% do poziomu 160 mln zł. Liczba sprzedanych opon przekroczyła 603 tysiące co jest wynikiem lepszym o 25%. Rośnie także sprzedaż na rynkach zagranicznych oraz w kanale internetowym. Na poziomie netto odnotowano wprawdzie stratę rzędu 3,6 mln zł, aczkolwiek i te wyniki są lepsze niż przed rokiem. Warto podkreślić, że sprzedaż grupy rosła mimo spadku na rynku opon w pierwszym kwartale. Na wykresie mamy reakcję na wsparciu okolic 25 zł po dużej korekcie. Pojawia się więc szansa aby kontynuować rozpoczęte w tym roku odrabianie strat z 2018 roku.

Zobacz również: Polimex-Mostostal [PXM] – w szerokim trendzie spadkowym – analiza na zamówienie

LC Corp S.A. kontroluje grupę celowych spółek deweloperskich, realizujących inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w największych miastach w kraju.

lcc
źródło xStation 5

Notowania spółki szły w górę podczas wczorajszej sesji o niemal 2% jednak przy niskich obrotach. Powodem zwyżki był opublikowany raport z wynikami za pierwszy kwartał. Z dokumentu wynika, że firma wypracowała w tym okresie 108,93 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 78,33 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 143,58 mln zł wobec 109,08 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 420,71 mln zł wobec 258,05 mln zł przed rokiem. Mamy więc zdecydowaną poprawę wyników w pierwszych miesiącach bieżącego roku. Wykres także wygląda umiarkowanie pozytywnie. Po spadkach z ubiegłego roku, od września mamy wzrostowy układ coraz wyżej położonych dołków. Mimo, że akcjonariuszom trudno odczuć wzrosty w tym roku, to jednak zachowanie kursu daje szanse na to, że wzrosty w końcu nadejdą.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here