Naga MarketsOponeo [OPN], Grodno [GRN] – Gorące spółki dniaSprzedawca opon, spółka Oponeo.pl sfinalizowała przed końcem ubiegłego roku, umowę ze spółką TIM przenoszącą własność wszystkich akcji Rotopino.pl za cenę 35 mln zł. Jest to kolejna akwizycja Oponeo w ostatnim czasie. Wcześniej spółka przejęła niedawnego debiutanta na GPW, sprzedawcę rowerów – Dadelo. Biorąc pod uwagę, że Oponeo potrafi notować świetne wyniki, nawet kiedy spółce nie sprzyja pogoda i po wdrożeniu swojej strategii w Dadelo, przychody tej spółki także mocno się poprawiły. Wydaje się, że podobny efekt może mieć miejsce z Rotopino.

    • Grupa Oponeo rozrasta się
    • Spółka utrzymuje pozytywny trend w przychodach
    • Grodno z rekordowymi wynikami

Ta firma działa w branży internetowej sprzedaży szerokiej oferty narzędzi dla profesjonalistów, a także majsterkowiczów i działa także w kilku dużych krajach Europy. Wszystkie te akwizycje powinny przełożyć się na dywersyfikację i wzrost przychodów Grupy Oponeo. Na początku grudnia spółka podała wstępne szacunki wyników za 11 miesięcy, które sięgnęły 865,55 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 5% rok do roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
45,30 zł w ostatniej rekomendacji

Wzrost został osiągnięty mimo braku zimy i pandemii. Spoglądając na wykres, mamy typowy trend wzrostowy i najbliższe wsparcie przy 39 zł. W najnowszej rekomendacji wydanej przed Świętami, analitycy East Value Research wycenili spółkę na poziomie 45,30 zł, zalecając kupno jej akcji.

oponeo


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Powrót do trendu wzrostowego

Wspomniana spółka Rotopino, przejęta przez Oponeo może z czasem stać się konkurentem nie tylko dla TIM ale również Grodno. Obserwując jak mocne wyniki osiągają obie te spółki, nie dziwi, że Oponeo zechciało wejść i w ten segment działalności. Przed końcem roku, Grodno pokazało wyniki za półrocze, które są najwyższe w historii firmy. Za coraz większą część przychodów odpowiada obszar odnawialnych źródeł energii.

Sprzedaż elementów do fotowoltaiki wzrosła niemal trzykrotnie, podobnie jak np. sprzedaż pomp ciepła. Cała sprzedaż OZE stanowi już ponad 31% wszystkich przychodów. „Oczekujemy, że w związku z dynamicznym rozwojem branży zielonej energii, będziemy utrzymywać silną tendencję wzrostową we wszystkich obszarach związanych z energooszczędnością” – stwierdził Andrzej Jurczak, Prezes Zarządu Grodno.

grodno

Odnotowany wzrost sprzedaży przełożył się na istotną poprawę pozycji wynikowych, w tym ponad trzykrotny wzrost zysku netto. Patrząc na wykres, przez pryzmat tak naprawdę dopiero rozpoczynającej się transformacji energetycznej w naszym kraju, wydaje się, że spadek ceny o ponad 60% w drugim półroczu był bardzo duży. Obecnie cena wróciła jednak do głównego trendu i ponownie głównym celem popytu powinny być rejony przy 20 zł.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here