Naga Markets


Grupa Oponeo.pl to internetowy dystrybutor opon i felg, którego początki istnienia sięgają roku 1999. Od wielu lat utrzymuje pozycję lidera na rynku internetowej sprzedaży opon w Polsce.

Spółka zakończyła ubiegły rok stratą rzędu 13,5%. To niewielka przecena jak na 4 poprzednie lata z rzędu silnych wzrostów. Od blisko roku trwa korekta, która w maksymalnym punkcie osiągnęła 35%. Wydaje się, więc że korekta jest w dość dojrzałej fazie, zarówno pod względem czasu trwania jak i zasięgu. Byłą ona niezbędna z uwagi na bardzo silne wzrosty w poprzednich latach. Szerszy trend wzrostowy ma jednak solidne fundamenty w postaci mocnych wyników. Niedawno Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego ocenił, że hossa w tym sektorze powinna się utrzymać, a Oponeo należy do liderów rynku. Przed chwilą pojawiła się także rekomendacja od East Value Research celująca w 45,30 zł. Spoglądając na wykres dzienny, należy stwierdzić konsolidacją od początku grudnia. Wybicie z niej powinno wskazać kierunek w krótkim terminie. Wyjście dołem może oznaczać ponowny test kluczowego wsparcia przy 35,60 zł. Jeżeli jednak kurs wybije obszar górą, powinno dojść do testu górnej krawędzi dokładnie respektowanego kanału czyli okolic 45 zł. Wydaje się to dość prawdopodobne, także z uwagi na fakt, że spółka nieźle poradziło sobie przy ostatnim załamaniu na szerszym rynku. Poprawa nastrojów powinna wesprzeć kupujących także tutaj. W bardzo szerokim horyzoncie, warto zauważyć, że kanał spadkowy pełni rolę tzw. formacji flagi. Jest to typowo korekcyjna formacja, więc wybicie z niej góra byłoby wstępnym sygnałem powrotu do głównego trendu.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąCoinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 15.02.2018 – “Game changer”
Następny artykułKomentarz walutowy – zagadkowa inflacja w USA
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here