Naga MarketsOponeo [OPN], Auto Partner [APR] – Gorące spółki dniaZajmującą się sprzedażą opon samochodowych spółka Oponeo pokazała wczoraj raport sprzedażowy za wrzesień. Według wstępnych danych, spółka odnotowała w tym miesiącu blisko 62 mln zł przychodów ze sprzedaży, czyli o 6% więcej niż przed rokiem. Podstawowym czynnikiem, który wpłynął na wielkość przychodów uzyskanych we wrześniu był wzrost liczby zamówień wynikający z systematycznego rozwoju firmy oraz wzmacniania marki. Sumując wyniki za trzeci kwartał otrzymujemy około 162 mln zł przychodów ze sprzedaży, czyli o 13% więcej niż rok temu.

  • Auto Partner utrzymuje mocną dynamikę przychodów
  • Oponeo poprawia wyniki mimo pandemii, spadków w branży i braku zimy
  • Zaczyna się okres wymiany opon – to najlepszy czas dla spółki

Narastająco od początku roku Oponeo.pl sprzedało towary za 581 mln zł, co również stanowi wzrost o 13% względem wyników za ten sam okres 2019 roku. Wyniki są więc zaskakująco dobre i spółka od dłuższego czasu potwierdza swoją siłę, na tle spadającego rynku opon, pandemii koronawirusa i bardzo łagodnych zim w Polsce.

Oponeo – zaczyna się najlepszy okres w roku

Co istotne, zaczyna się najlepszy okres dla spółki czyli sezon wymiany opon. Kolejne raporty mogą więc przynieść rekordowe wyniki. Na wykresie mamy spadki, a cena jest już blisko czytelnej strefy wsparcia w rejonie 29 zł.

oponeo


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Auto Partner z 25% wzrostem przychodów

Grupa Auto Partner zajmująca się importem i dystrybucją części do samochodów osobowych i dostawczych, pokazała wczoraj raport o przychodach uzyskanych we wrześniu. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 157,98 mln zł, co oznacza wzrost o 24,77% względem ubiegłego roku. Spółka szacuje, że narastająco w okresie styczeń-wrzesień 2020 r. przychody wyniosły 1 237,2 mln zł, co oznacza wzrost o 11,35% r/r.

autopartner

Jednostkowe przychody wyniosły w minionym miesiącu 157,92 mln zł wobec 126,89 mln zł rok wcześniej, a przychody spółek zależnych 23,14 mln zł w porównaniu do 13,12 mln zł we wrześniu 2019 r. Jest to kolejny mocny raport, pokazujący że spółka świetnie poradziła sobie w okresie pandemii. Wykres wskazuje jedynie na bardzo płaską korektę i trwającą właśnie próbę jej zakończenia, która na razie nie koczy się sukcesem.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here