Naga MarketsGrupa Oponeo.pl, z siedzibą w Bydgoszczy, jest liderem internetowej sprzedaży opon w Polsce.

oponeo

Spółka opublikowała wczoraj raport z wynikami wstępnymi za grudzień. Główną uwagę zwraca rekordowy w historii firmy wzrost sprzedanych opon, który przekroczył poziom 3 milionów w całym 2019 roku. W grudniu wzrost przychodów sięgnął 36% i wyniósł 94,3 mln zł. Od stycznia przychody wyniosły 918,2 mln zł co oznacza wzrost o 109 ml zł względem poprzedniego roku. Co ciekawe, spółka silnie rośnie na słabym rynku, gdyż zgodnie z oficjalnymi danymi, rynek opon w Polsce skurczył się w ubiegłym roku o 8%. Zaskakujące jest to, że komunikowanie świetnych danych od dłuższego czasu nie przekłada się na ożywienie notowań. Te wprawdzie przestały spadać, jednak wydaje się, że spółka jest niedoceniana w kontekście wyników. Niewiele jednak brakuje aby sytuacja się zmieniał, wybicie na 24 zł powinno oznaczać nowy ruch wzrostowy.

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Zobacz również: AB S.A. zaczyna skupować akcje. Kurs w górę o ponad 7% w kierunku 21,50 zł

Atal to firma deweloperska specjalizująca się w budownictwie kompleksów mieszkaniowych, zlokalizowanych w obrębie największych miast w Polsce.

atal

Wyniki za 2019 rok podał wczoraj Atal. Spółka przekazała w ubiegłym roku 1769 lokali. Kolejne 500 lokali, które zostały ukończone oraz uzyskały pozwolenie na użytkowanie w ubiegłym roku, będzie przekazanych nabywcom w 2020 roku. Atal w zeszłym roku zakontraktował rekordową liczbę 3196 lokali czyli o 32% więcej niż przed rokiem. Co ważne, prognozy zakładają utrzymanie wysokiego poziomu także w 2020 roku. Po za tym, spółka rozszerzyła działalność także na budowę biurowców. Na wykresie widać odrobienie strat po odcięciu sporej dywidendy, co jest znakiem rozpoznawczym spółki. Wydaje się, że świetne i regularne wyniki, dywidenda, mocne prognozy na ryku nieruchomości oraz zapowiedzi mocnego bieżącego roku dla spółki, sprawią że kurs nadal będzie wzrastać.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here