Naga MarketsOponeo - dobre wieści ze spółek zależnych - zapiski giełdowego spekulantaW ubiegłym tygodniu spółka Oponeo podawała wyniki swoich podmiotów zależnych, co powinno mieć wpływ na skonsolidowany wynik roczny. Firma Rotopino osiągnęła wstępnie przychody ze sprzedaży w cały 2020 roku na poziomie 88,61 mln zł, co oznacza wzrost o 35% r/r. Warto przypomnieć, że spółka przejęła tę firmę od TIM za około 35 mln zł. Z kolei ostatni nabytek, a zarazem debiutant na warszawskim parkiecie, firma Dadelo, miała 12,52 mln zł przychodów w IV kwartale 2020 r. wobec 7,81 mln zł rok wcześniej, co oznacza wzrost o 60%. Narastająco przychody za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 roku ukształtowały się na poziomie 64,5 mln zł, co stanowi 94% wzrost względem przychodów odnotowanych w analogicznym okresie roku ubiegłego w wysokości.

  • Mocne wyniki spółek zależnych Oponeo
  • Kurs już pół roku w trendzie wzrostowym

Wpływ spółek zależnych na wyniki Grupy już za 2020 rok będzie pozytywny. Samo Oponeo odnotowuje od 1 stycznia po 11 miesiącach, około 982,56 mln zł` przychodów, co stanowi 7% wzrost względem przychodów odnotowanych w analogicznym okresie roku ubiegłego. Patrząc na Oponeo i zmiany, jakie wprowadzono w przejmowanych firmach, można stwierdzić, że strategia ta jest bardzo skuteczne. Oponeo potrafi zwiększać przychody nawet w czasach bardzo łagodnych zim.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mocny trend wzrostowy

Tuż przed koniec ubiegłego roku spółkę wyceniono w jednaj z rekomendacji na 45,30 zł. Patrząc na wykres tygodniowy, gdzie odbył się re-test poprzedniego wierzchołka, wydaje się, że kurs spółki może nadal wzrastać, tym bardziej, że wycena wskaźnikowa na tle historycznym, nadal nie jest jeszcze przesadnie wysoka.


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here