Naga Markets

Niespełna miesiąc po uruchomieniu OPNX stworzony przez założycieli upadłego Three Arrows Capital (3AC), został ukarany grzywną przez dubajski Urząd Regulacji Aktywów Wirtualnych (VARA). Nastąpiło to wkrótce po tym, gdy tamtejszy organ upomniał wspomniane przedsiębiorstwo kryptowalutowe wraz z jego założycielami i dyrektorem generalnym. 

OPNX ukarany przez władze z Dubaju

W zawiadomieniu o egzekwowaniu przepisów opublikowanym w środę (tj. 16 sierpnia 2023 r.) VARA ujawniła, że przedsiębiorstwo OPNX nie zapłaciło jeszcze grzywny w wysokości 10 mln AED (około 2,7 mln dol.) nałożonej na nie 2 maja br. za wykroczenia rynkowe. Tego samego dnia wspomniany regulator nałożył grzywnę w wysokości 200 tys. AED na CEO OPNX Leslie’ego Lamba, założycieli 3AC Su Zhu i Kylie Davies oraz współzałożyciela OPNX Marka Lamba. Osoby te zostały ukarane za naruszenie przepisów dotyczących marketingu, reklamy i promocji. Według oświadczenia złożonego przez VARA wszyscy czterej ukarani uiścili grzywnę. 

OPNX zostało uruchomione w kwietniu br. Platforma ta spotkała się z krytyką ze strony społeczności kryptowalutowej głównie z powodu, iż została stworzona przez Zhu i Daviesa, którzy stali za 3AC. Ten z kolei upadł i pozostawił inwestorów z ogromnymi stratami. 

Obecnie średni dzienny wolumen OPNX wynosi 102 mln dol., przy 24-godzinnym wolumenie handlowym wynoszącym ponad 165,8 mln dol. i siedmiodniowym wolumenie handlowym wynoszącym 715 mln dol.

Inne kontrowersje wokół OPNX

Co ciekawe, OPNX ogłosił, że ma nowego partnera w postaci funduszu venture capital pod nazwą 3AC Ventures. Choć jest to podmiot odrębny od nieistniejącego już funduszu hedgingowego 3AC, nie zostało to dobrze przyjęte. Zgodnie z informacjami zawartymi na jego oficjalnej stronie internetowej, oferuje on “doskonałe zwroty skorygowane o ryzyko bez dźwigni finansowej”.

Regulatorzy z Dubaju zajmują twarde stanowisko wobec OPNX. Jeszcze przed nałożeniem na to przedsiębiorstwo oraz osoby nim kierujące grzywny, upomnieli je za prowadzenie nieuregulowanej działalności, a także za promowanie OPNX wśród mieszkańców bez zgody organów regulacyjnych. Aktualnie VARA zamierza podjąć dalsze działania przeciwko temu podmiotowi za niezapłacenie grzywny.

Zobacz również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.