Naga Markets

Spadek wysokości opłat transakcyjnych w sieci drugiej co do wielkości kryptowaluty z pewnością cieszy niektórych programistów i użytkowników tego blockchaina. Może on przyciągnąć do Ethereum więcej osób. Z punktu inwestycyjnego jednak, zjawisko to prowadzi do wzrostu podaży Ethera, a tym samym jego inflacji. 

Spadek aktywności w sieci Ethereum

Eksperci przypisują zjawisko związane ze spadkiem wysokości opłat transakcyjnych w ETH redukcji aktywności na rynku tokenów niewymienialnych (NFTs), gdzie Ethereum odgrywa kluczową rolę. Zwykle wzmożony popyt na cyfrowe aktywa kolekcjonerskie wydawane na tym blockchainie prowadził do wzrostu zatłoczenia sieci, a tym samym skoku opłat transakcyjnych w niej pobieranych. 







Według danych udostępnionych przez Ryana Selkisa (założyciela i dyrektora generalnego firmy Messari) średnia opłata za transfer ETH wynosi obecnie tylko 1,83 dol. Jest to najniższy poziom od 2022 r. 

Oprócz niższego zainteresowania NFTs, na spadek aktywności w sieci Ethereum wpłynął także mniejszy popyt na mem coiny, które często wydawane są właśnie na tym blockchainie. 

ETH staje się inflacyjne

Choć niskie opłaty transakcyjne pobierane w sieci Ethereum powinny cieszyć, obok spadek aktywności na tym blockchainie oznacza mniejszą ilość spalanych ETH. Należy tu przypomnieć, że druga co do wielkości kryptowaluta ma nielimitowaną podaż. Po wdrożeniu EIP-1559 z 2021 r. część ETH jest spalana każdorazowo przy dokonywaniu transakcji. Tym samym zmniejsza to ilość Etherów dostępnych w obiegu. 

Niższa aktywność w sieci i mniejsze spalanie ETH czyni tę wirtualną walutę bardziej inflacyjną. To z kolei nie zachęca inwestorów do jej nabywania w zakresie długoterminowym. W ciągu ostatniego tygodnia podaż ETH wzrosła o 4 092 tokeny o łącznej wartości około 6,6 mln dol. 

Niedźwiedzie nastroje objawiają się w spadku na wykresie Ethera. W chwili pisania tego tekstu ETH handluje w okolicy 1,5 tys. dol. za monetę. W ciągu ostatnich 24 godzin kryptowaluta ta potaniała o blisko 2%. Od ATH z listopada 2021 r. w wysokości 4,8 tys. dol., dzieli ją ponad 67%. 

Autor poleca również:



Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia













Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.