Naga Markets
ethereum-eth-ether
Ethereum. Źródło: unplash.com/@drawkit

Choć wysokie opłaty pobierane przy dokonywaniu transakcji w sieci Ethereum przez długi czas były zmorą dla społeczności kryptowalutowej, w ostatnim czasie odnotowano pod tym względem spadek. Nie jest to jednak zbyt pozytywna wiadomość, ponieważ wiąże się ona nie z aktualizacjami, a mniejszą aktywnością na tym blockchainie. Zainteresowanie projektami z sektora zdecentralizowanych finansów (DeFi) i rynku tokenów niewymienialnych (NFT) widocznie zmalało. 

Opłaty transakcyjne w sieci Ethereum mocno w dół

Mimo iż drogie transakcje to największa pięta Achillesowa blockchaina, na którym oparta została druga co do wielkości kryptowaluta, ich mocny spadek w obecnej chwili może budzić niepokój. Wiąże się to bowiem z odczuwalnie mniejszym ruchem w tej sieci.Z danych pochodzących od Coinmetrics i udostępnionych przez platformę CryptoRank wynika, że średni 7-dniowy koszt transakcji przeprowadzanych w Ethereum znalazł się na najniższym poziomie od sierpnia 2021 r. Wczoraj wyniósł on 11,14 dol.

oplaty-transakcyjne-w-eth
Średnia 7-dniowa opłata transakcyjna w ETH. Źródło: Twitter/@CryptoRank_io

Analitycy przypisali wzrost opłat pobieranych przy dokonywaniu ‘’operacji’’ w tej sieci, który można było obserwować przez ostatnie miesiące, wzmożonemu popytowi na rynku DeFi i NFT. 

oplaty-transakcyjne-ethereum
Średnia dzienna wysokość opłat transakcyjnych pobieranych w sieci Ethereum. Źródło: bitinfocharts.com

Patrząc na wykres od BitInfoCharts, widzimy, że w maju 2021 r. średnie dzienne koszty transakcyjne na Ethereum ustanowiły nowe ATH bliskie 70 dol. Choć w kolejnych dwóch miesiącach spadły one poniżej 10 dol., poziomy te nie zostały utrzymane na długo. Przełożyło się to na ponowne skoki opłat pod koniec ubiegłego r. i na początku obecnego. 


W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Spadek aktywności w sektorze DeFi i NFT

Odbiegające od normy koszty transakcji przeprowadzanych na Ethereum wiązały się ściśle ze wzmożonym ruchem w tej sieci. Górnicy zajmujący się potwierdzaniem takich ‘’operacji’’, w pierwszej kolejności obsłużą tych, którzy są skłonni więcej im zapłacić. Im wyższa cena ponoszona w GWEI (jednostce ethera), tym transakcja dodawana jest do łańcucha szybciej. 

NED

Wolumeny na rynku DeFi oraz NFT widocznie spadły w ciągu ostatnich 30 dni. Sugerują to m.in. dane pochodzące z DappRadar. Zważywszy na to, iż większość projektów bazuje na Ethereum, ilość transakcji przeprowadzanych w tej sieci również się zmniejszyła. Wolumen na największej platformie NFT pod względem liczby użytkowników OpenSea spadł o ponad 34% w zakresie miesięcznym, podczas gdy jego rywal LooksRare odnotował straty w tym samym czasie w wysokości blisko 80%.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułXTB rekomenduje 1,5 złotego na akcję. Notowania najwyżej od stycznia
Następny artykułKurs EUR/USD podchodzi pod 1,11. Złotówka znów traci – Kursy walut oczami Marka Rogalskiego
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here