Naga MarketsethereumWedług danych pochodzących z platformy BitInfoCharts średnia opłata transakcyjna w sieci ethereum spadła do najniższego poziomu od końca stycznia br. Okazuje się, że wczoraj wyniosła ona tylko 5,74 USD. Jest to stosunkowo niska kwota w porównaniu do tej z maja br., gdzie rekord sięgnął aż 69,92 USD! Opłaty transakcyjne spadają wówczas, gdy ruch w sieci maleje oraz rosną, kiedy jest ona zatłoczona.

  • Opłaty transakcyjne w ethereum znajdują się na najniższym poziomie od stycznia br.
  • Średnia opłata transakcyjna ethera była wczoraj niższa niż średnia opłata transakcyjna bitcoina (BTC)
  • Zespół stojący za tym projektem pracuje nad rozwiązaniami, które znacznie obniżą opłaty pobierane w tej sieci w przyszłości

Ethereum z najniższą opłatą transakcyjną od stycznia

Jeszcze na początku bieżącego miesiąca sieć drugiej co do wielkości kryptowaluty była mocno zatłoczona. Wiązało się to m.in. z popytem ze strony inwestorów na tzw. ,,psie’’ tokeny zapisane w standardzie ERC-20. 

Te artykuły również Cię zainteresują
12  maja średnia opłata transakcyjna w ethereum znalazła się na rekordowo wysokim poziomie. ATH wyniosło blisko 70 USD! Po takim wzroście doszło do spadku w kierunku 20 USD i ponownego wzrostu w okolice 60 USD.

srednia-oplata-transakcyjna-w-sieci-ethereum
Średnia opłata transakcyjna w sieci ethereum. Źródło: bitinfocharts.com

Choć jeszcze tydzień temu średnia opłata transakcyjna wynosiła więcej, niż 20 USD, wczoraj znalazła się ona na najniższym poziomie od końca stycznia! Redukcja nastąpiła do kwoty mniejszej niż 6 USD. Okazuje się przy tym, iż był to wynik mniejszy, niż koszty ponoszone tego samego dnia w sieci bitcoina. Średnia opłata transakcyjna dla BTC wyniosła bowiem około 8,4 USD. 

Koszty transakcji w sieci maleją wówczas, gdy ruch w niej robi się mniejszy. Środki te trafiają w ręce górników, którzy przetwarzają transakcje na blockchainie.

Wysokie opłaty transakcyjne dużym problemem

W porównaniu do sieci kryptowalut takich, jak litecoin (LTC), czy dogecoin (DOGE), gdzie średnie koszty transakcji wynoszą mniej, niż 1 USD, opłaty ponoszone przez użytkowników ethereum są bardzo wysokie.

Zespół stojący za tym projektem pracuje nad tym, aby rozwiązać ten problem. Niestety całkowite przejście do ETH 2.0, gdzie nowe aktualizacje obniżą opłaty transakcyjne, może zająć jeszcze wiele czasu. 

Autor poleca również:

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBitcoin to aktywo spekulacyjne. Korzystaj z BTC tylko do tradingu
Następny artykułWall Street wpatrzona w cebulki XXI wieku?
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here