Naga MarketsOpłaty transakcyjne w sieci Ethereum (ETH) spadają wraz z ceną ETH/USD i aktywnością NFTEthereum jest coraz tańsze w użyciu: gdy boom na niezamienne tokeny NFT łapie odrobinę oddechu, opłaty transakcyjne spadają do poziomu niewidzianego od 28 sierpnia. Średni koszt transakcji w sieci ETH wynosi obecnie 12,2 dol., zgodnie z danymi Etherscan.

  • Popularność sieci Ethereum wykorzystywanej w protokołach DeFi i przez tokeny NFT spowodowała silny wzrost średnich opłat transakcyjnych
  • Ostatnia aktualizacja sieci wprowadzająca spalanie części prowizji ma na celu m.in. wpływ na poprawę sytuacji
  • Ostatecznie Ethereum chce przejść na system PoS, gdzie opłaty transakcyjne mają zostać zredukowane jeszcze mocniej
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Ethereum z malejącymi średnimi opłatami

Opłaty uiszczane w przypadku każdej transakcji i w większości spalane przez sieć, rosną w zależności od godziny i dnia tygodnia: w weekend, średnia opłata transakcyjna wynosiła 29 dolarów, według BitInfoCharts.To bardzo silny spadek od średniej w wysokości 59 dolarów obserwowanej jeszcze w ubiegłym tygodniu. Tak wysoka wartość była najwyższą średnią opłat transakcyjnych od 19 maja, kiedy opłaty prowizje sięgały podobnej wartości. Najwyższa w historii średnia opłata 69 dolarów, została odnotowana 21 maja, kiedy za pojedyncze, nawet najmniejsze transakcje użytkownicy płacili czasami powyżej 300 dolarów.

Opłaty rozgrzały się w ciągu ostatnich kilku tygodni, gdy rynek NFT oszalał, a cena ETH zaczęła rosnąć. Jednakże, siedmiodniowa średnia sprzedaży NFT spadła od 29 sierpnia, według NonFungible.com, z poziomu nieco ponad 1 miliarda dolarów do 217 milionów pod koniec ubiegłego tygodnia.

Dzienna sprzedaż jest jeszcze niższa. Po ogromnym skoku obrotów 28 sierpnia, kiedy to sprzedano NFT o wartości 267 milionów dolarów (większość z nich pochodziła z kolekcji Bored Ape Yacht Club Mutant NFT), obroty spadły do 7 milionów dolarów.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

ETH/USD w dół, oddala się od 4 tys. dol.

Cena etheru podążała podobną trajektorią. ETH skoczył z 3200 dolarów pod koniec sierpnia do nieco poniżej 4000 dolarów do 3 września, przy czym cena ta utrzymywała się blisko tego poziomu do 7 września, kiedy to ETH/USD spadło do dołka 3186 dolarów.

invest

Gwałtowny spadek zbiega się z tąpnięciem S&P 500 w związku z obawami, że gospodarka USA nie odbije się w pełni po pandemii.

Chociaż sprzedaż spadła, optymizm utrzymuje się wśród twórców NFT, którzy niezłomnie twierdzą, że przestrzeń ta ma jeszcze sporo pola do rozwoju, a najlepsze dopiero przed nią.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here