Naga MarketsMoneta bitcoinOstatnie wzrosty na rynku kryptowalut sprawiły, że podobnie jak w drugiej połowie 2017 roku, tak i teraz coraz częściej i chętniej znane osobistości z branży wypowiadają się na temat prognozowanej przez nich przyszłej wyceny Bitcoina. Mimo, że jego obecna cena jest zdecydowanie niższa niż ta, z którą mieliśmy do czynienia pod koniec 2017 r. (ok. 6 tys. USD vs niemal 20 tys. USD w grudniu 2017 r.), to jednak istnieje pewna wspólna cecha, która jest niemal identyczna jak wówczas.


W najnowszym numerze magazynu Diar wskazano, że średnie opłaty za transakcje Bitcoinem wzrosły w kwietniu 2019 r. w porównaniu z marcem br. o blisko 200%. Szacuje się jednak, że gdyby ruch w sieci przypominał ten obserwowany pod koniec 2017 roku, opłaty mogłyby wzrosnąć jeszcze nawet o 300%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz także: Przewidział kryzys finansowy, teraz krytykuje Bitcoina (BTC)

Wysokość opłat transakcyjnych w sieci Bitcoin
Źródło: Diar

W tym czasie minerzy zarobili 291 mln dolarów, czyli o prawie 30% więcej niż w marcu. Wzrost ten powiązany jest oczywiście w pewnym stopniu z aprecjacją ceny BTC. Istotny wpływ na to miał też jednak wzrost samych opłat transakcyjnych. Zyski z tego tytułu (za potwierdzanie transakcji w sieci) wzrosły bowiem aż o 250%.

Zyski górników BTC
Źródło: Diar

Wzrosty na rynku kryptowalut przyczyniły się także do wzrostu zainteresowania tymi aktywami. W kwietniu dostrzec można było bowiem również znaczny wzrost samych transakcji, co sprawiło, że ich ilość zbliżyła się do rekordowego poziomu z grudnia 2017 roku.

Ilość transakcji w bloku wzrosła w kwietniu do poziomu z grudnia 2017 r.
Źródło: Diar

Warto jednak zwrócić uwagę, że obecnie na dwa pierwsze potwierdzenia transakcji na blockchainie czeka się o 84% krócej niż pod koniec 2017 r.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułLuka w oprogramowaniu Confluence umożliwia cyberprzestępcom wydobywanie Monero (XMR)
Następny artykułCDA rośnie na debiucie ponad 50%, udany start na NewConnect
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here