Naga MarketsAutor: Mike Mozart | flickr.com
Michael Terpin, przedsiębiorca i inwestor kryptowalutowy złożył pozew na kwotę 223,8 miliona USD przeciwko AT&T, spółce notowanej na NYSE w związku z 16 oszustwami oraz m.in. z rażącym niedbalstwem, naruszeniem prywatności, nieuprawnionym ujawnieniem poufnych danych klientów, naruszeniem umów, brak nadzoru nad pracownikami. Pozew złożony został do sądu w Los Angeles.

W pozwie znalazło się żądanie zwrotu utraconych 23,8 mln dolarów, a także odszkodowanie od AT&T w wysokości 200 milionów USD.

Terpin, 7-go stycznia br. stracił ponad 3 miliony tokenów kryptowalutowych w wyniku kradzieży tożsamości cyfrowej przez agenta AT&T, który uzyskał je z konta telefonicznego Terpina. Agent następnie przekazał dane Terpina międzynarodowej grupie przestępczej ściganej przez FBI oraz inne federalne i stanowe organy ścigania.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rażące zaniedbanie AT&T potęguje fakt, że operator obiecał on Terpinowi zabezpieczenie przez unikalne, rzekomo niezmienne hasło po mniejszej kradzieży w wyniku zamiany kart SIM z czerwca 2017 r.

“Operator AT&T wykazał obojętność wobec ochrony prywatności i aktywów finansowych klientów, co jest przerzutowym rakiem, zagrażającym setkom milionów nieświadomych klientów AT&T” – powiedział Pierce O’Donnell, starszy partner w Greenberg Glusker z Century City w Los Angeles,  główny doradca Terpina w tym pozwie.

“Nasz klient nie miał pojęcia, kiedy początkowo dołączył do sieci AT&T, ani później, kiedy został mu obiecany najwyższy poziom bezpieczeństwa na swoim koncie, że niskopoziomowi pracownicy obsługi klientów detalicznych mający dostęp do rekordów AT&T lub osoby podające się za nich, mogą zostać przekupieni przez przestępców i nadpisać każdy system, który AT&T reklamuje jako niepodważalny.”  – dodał O’Donnell

Aresztowanie kryptowalutowych złodziei

Pozew zawiera także szczegółowe informacje o aresztowaniach kilku członków gangu wielokrotnie wymieniającego karty SIM w lipcu 2018 r. Wsród nich znalazł się Joel Ortiz, który został aresztowany 12 lipca w Los Angeles i podejrzany o kradzież co najmniej 5 milionów dolarów w kryptowalutach, włączając w to 1,5 miliona USD przy podmianie karty SIM abonenta AT&T podczas New York Blockchain Week.

Z kolei 18 lipca aresztowano Ricky’ego Josepha Handschumachera na Florydzie za udział w gangu, który ukradł co najmniej 460.000 dolarów w Bitcoinach poprzez kradzież tożsamości z karty SIM od klientów AT&T, rzekomo uzyskując informację od jednego z członków gangu w Michigan, która pozwoliła skutecznie podszywać się pod przedstawiciela obsługi klienta AT&T.

Michael Terpin twierdzi, że ten gang lub osoba działająca w podobny sposób doprowadziła do zamiany karty SIM wyłącznie w celu kradzieży kryptowalut wykorzystując do tego pracownika ze sklepu AT&T w Connecticut, w dniu 7 stycznia 2018 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here