Naga MarketsLogo kryptowaluty TRONPrzeglądarka Opera ma wspierać Tron. Doda token TRX do listy obsługiwanych przez siebie walut cyfrowych. Założenie jest jednak ambitniejsze. Opera ma też obsługiwać inne standardowe tokeny TRC.

Opera to dziś nie tylko webowa przeglądarka, ale mobilna dostępna dla urządzeń z systemem Android czy iOS. Współpraca z Tron może więc pomóc w globalnej adopcji tego projektu.

Opera a blockhain

Flirt Opery z technologią sieci bloków zaczął się we wrześniu 2018 roku. Wtedy firma rozpoczęła współpracę z Ledger Capital w celu skoncentrowania się na blockchainie. Teraz kooperacja z Tron jest po części konsekwencją tego ruchu.

“Tron to popularny, szybko rozwijający się blockchain z szybko rosnącym ekosystemem DApp. Chętnie otworzymy naszą przeglądarkę na współpracę z tym blockchainem. Robiąc to, przyspieszamy powszechne przyjęcie Web 3.0”

– twierdzi Krystian Kolondra z Opery. 

Z kolei Justin Sun, założyciel i dyrektor generalny Tron dodał:

“Jesteśmy podekscytowani tym, że Opera, jedna z największych przeglądarek z setkami milionów użytkowników, będzie teraz bezproblemowo obsługiwać TRX i inne tokeny TRON. Wkrótce użytkownicy Opery będą mogli obsługiwać DAppy na blockchainie TRON.”

Web 3.0.

Opera stara się tym ruchem wyprzedzić konkurencje. Zapewne chce jako pierwsza wejść w przestrzeń Web 3.0. Firma skupia się dziś też na technologii sztucznej inteligencji (AI).

Z kolei w grudniu 2018 roku, Opera stała się pierwszą przeglądarką, która zaoferowała użytkownikom własny portfel kryptowalutowy.

Tron vs. Ethereum

Tron zaś niemal otwarcie rywalizuje na rynku z Ethereum. Raport opublikowany 9 kwietnia przez stronę analityczną rynku DApp (Decentralized Application) DApp.com ujawnia, że ​​Tron (TRX) ma najszybciej rozwijającą się bazę użytkowników, podczas gdy baza użytkowników Ethereum (ETH) kurczy się.

Głównym motorem wzrostu liczby użytkowników aplikacji Tron były rzekomo gry hazardowe. Około 85 procent użytkowników DAppsów Tronu korzystało z takich aplikacji w pierwszym kwartale 2019 roku, co oznacza, że ​​jest to najbardziej aktywny łańcuch.

Kto ostatecznie wygra ten wyścig? Ethereum może zostać wzmocnione przez projekt Ethereum. 2.0, który ma poprawić skalowalność projektu.

 


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here