Naga MarketsŹródło: blogs.opera.com

Opera to darmowa przeglądarka internetowa, tworzona i rozwijana przez norweską firmę Opera Software ASA. Jest aplikacją własnościową o zamkniętym kodzie źródłowym. W styczniu firma wprowadziła ochronę na telefony przed niechcianym cryptominingiem. W lipcu informowaliśmy, iż trwają pracę nad dodaniem portfela kryptowalutowego do przeglądarki. Dziś dowiadujemy się, że prace zostały zakończone, a nowa funkcja będzie dostępna dla użytkowników.


Przeglądarka Opera otwiera swój wbudowany portfel kryptowalutowy o nazwie Opera Crypto. Klienci Opery będą mogli uzyskać dostęp do swojego mobilnego portfela za pomocą kodu QR. Bezpieczny system w telefonie będzie używany do przechowywania kluczy (które będą kontrolować aktywa) zamiast wprowadzania długich fraz.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Dodając portfel kryptowalutowy bezpośrednio do przeglądarki, usunęliśmy potrzebę wprowadzenia innych, podobnych aplikacji” – powiedział Charles Hamel, kierujący projektem Opera Crypto.

Przeglądarka Opera otwiera również swój wbudowany portfel kryptowalutowy na komputery stacjonarne. Na chwilę obecną obsługiwane będą tokeny ETH, ERC-20 i ERC-721. Jednak programiści planują w przyszłości dodać obsługę dla dodatkowych kryptowalut.

“W Operze staramy się pozostać w duchu innowacji, a naszym kolejnym celem jest wprowadzenie do głównego nurtu większej integracji rynku kryptowalut. Wierzymy, że technologia blockchain zmieni dotychczasowy świat.” – powiedział Krystian Kolondra, wiceprezes przeglądarki Opera.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułStrategia EMA10/20 – księgujemy zyski na CHFJPY
Następny artykułUkraina zagłosuje przez Blockchain?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here