Naga MarketsŹródło: blogs.opera.com

Opera to darmowa przeglądarka internetowa, tworzona i rozwijana przez norweską firmę Opera Software ASA. Jest aplikacją własnościową o zamkniętym kodzie źródłowym. W styczniu firma wprowadziła ochronę na telefony przed niechcianym cryptominingiem. W lipcu informowaliśmy, iż trwają pracę nad dodaniem portfela kryptowalutowego do przeglądarki. Dziś dowiadujemy się, że prace zostały zakończone, a nowa funkcja będzie dostępna dla użytkowników.


Przeglądarka Opera otwiera swój wbudowany portfel kryptowalutowy o nazwie Opera Crypto. Klienci Opery będą mogli uzyskać dostęp do swojego mobilnego portfela za pomocą kodu QR. Bezpieczny system w telefonie będzie używany do przechowywania kluczy (które będą kontrolować aktywa) zamiast wprowadzania długich fraz.

“Dodając portfel kryptowalutowy bezpośrednio do przeglądarki, usunęliśmy potrzebę wprowadzenia innych, podobnych aplikacji” – powiedział Charles Hamel, kierujący projektem Opera Crypto.

Przeglądarka Opera otwiera również swój wbudowany portfel kryptowalutowy na komputery stacjonarne. Na chwilę obecną obsługiwane będą tokeny ETH, ERC-20 i ERC-721. Jednak programiści planują w przyszłości dodać obsługę dla dodatkowych kryptowalut.

“W Operze staramy się pozostać w duchu innowacji, a naszym kolejnym celem jest wprowadzenie do głównego nurtu większej integracji rynku kryptowalut. Wierzymy, że technologia blockchain zmieni dotychczasowy świat.” – powiedział Krystian Kolondra, wiceprezes przeglądarki Opera.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułStrategia EMA10/20 – księgujemy zyski na CHFJPY
Następny artykułUkraina zagłosuje przez Blockchain?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here